Havadis53

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Rize ASKF’den seçim iptaline dair açıklama

2017 yılında yapılan Olağanüstü Genel Kurulun Mahkemece iptal edilmesine dair karar ile ilgili Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından açıklama yapıldı.

Rize ASKF’den seçim iptaline dair açıklama
736 views
23 Şubat 2022 - 23:50

2017 yılının 20 Ağustos tarihinde yapılan Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Olağanüstü Genel Kurulunda mevcut başkan Ali Çelik ve Kalecikspor Kulübü Başkanı olan ASKF Delegesi Bilal Karafazlıoğlu başkanlık için yarışmış, yapılan seçim sonucu Ali Çelik 30 oy farkla yeniden başkan seçilirken başkan adayı Bilal Karafazlıoğlu ise seçimde usulsüzlük olduğunu iddia ederek yargıya başvuracaklarını dile getirmişti.

Yaklaşık 5 yıl süren yargı sürecinin sonuçlandığına dair açıklama yapan Karafazlıoğlu, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 1. Hukuk Dairesi’nin söz konusu genel kurulla ilgili genel kurulun ve alınan kararların iptaline dair karar verdiğini basın açıklamasıyla duyurmuştu.

2017 yılında yapılan Olağanüstü Genel Kurulun iptal edildiğine ilişkin yargı kararı ile ilgili Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından yapılan açıklamada, “İki liste yarışmış ve yarışma sonucu kazanan Ali Çelik’in usulsüzlük yaptığı iddia edilerek, Ali Çelik’e iftira edilerek kişilik haklarına alenen saldırı yapılmaktadır. Oysa söz konusu dava Ali Çelik’in şahsına değil, Genel kurula karşı açılmıştır. “ denilerek bu hususun bile isteye çarpıtılarak ASKF başkanı Ali Çelik’in bilinçli olarak yıpratılmaya çalışıldığı ifade edildi.

Konuyla ilgili yasal hakların sonuna kadar kullanılacağı ve Samsun Bölge idare Mahkemesi’nin kararının nihaiyi bir karar olmayıp, devam eden yargı sürecinin bir aşaması olduğunun belirtildiği açıklamada, “Zira ilk derece mahkeme de verdiği karar ile Davayı reddetmiş, ASKF’nin lehine karar vermişti. Akabinde davacının istinaf mahkemesine başvurmasıyla yargı süreci devam etmiş, istinafın yerel mahkeme kararını bozması sonucu dava tekrar yerel mahkemece görülmüş, bu sefer davacı lehine karar verilmiş ve akabinde istinaf mahkemesince onanmıştır. Söz konusu karara ilişkin de yargı süreci devam etmektedir. Yargıtay yolu açık olup kararın tebliğini beklemekteyiz.” denildi.

Yargı süreci devam ediyor!

Bazı yerel medya kuruluşlarında “Adalet yerini buldu” başlığıyla verilen haberlerin henüz yargı süreci bitmemiş bir dava için alenen kamuoyunun yanıltılarak Rize ASKF Başkanı Ali Çelik’in yıpratılmaya çalışıldığının ifade edildiği açıklamada, “Devam eden yargı süreci ile ilgili genel kurul Federasyonumuzun 2017 yılı olağanüstü genel kurul toplantısına ilişkin olup lehte veya aleyhte alınacak karar, bu genel kurul ile sınırlıdır. Federasyonumuz söz konusu genel kuruldan sonra iki adet seçimli genel kurul ve bir tane de olağanüstü tüzük genel kurul toplantısı daha yapmıştır. Yargı süreci bitmiş olsaydı dahi bu olası karar, mevcut ASKF yönetimini bağlamamaktadır. Yani 2017 de yapılan genel kurulun görevi, Eylül 2018’de yapılan olağan genel kurul ile sonlanmıştır.” denildi.

Söz konusu davaya ilişkin yargı sürecinin halen devam ettiğinin vurgulandığı açıklama şöyle tamamlandı; “Yargı sürecine ilişkin davanın özüne ilişkin açıklamalarımızı,kamuoyu önünde değil, ilgili mercilere yapacağımızı belirtir, kamuoyunu sükûnete davet edip spekülasyonlara prim verilmemesini önemle rica ederiz.”

Kaynak: rizehaberleri.com

İlgili haber

Rize ASKF’nin 2017 yılında yapılan seçimi iptal edildi

Rize Merkez eczane
timbir - birlik haber ajansi