Havadis53

RİZE BELEDİYESİ BİNLERCE AĞACI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

RİZE BELEDİYESİ BİNLERCE AĞACI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
616 views
15 Şubat 2022 - 23:06

Rize Belediyesi başlattığı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında şehrin sahil kesiminden üst rakımlarda bulunan, Isırlık mevki Mesire alanına kadar birçok farklı noktada ağaç dikimi yapıyor.

Özellikle meyve ve uzun ömürlü ağaç türlerinin tercih edildi çalışmalar, ekiplerin yoğun çalışmalarıyla devam ediyor. Yaklaşık olarak 10-15 bin arası ağaç ve bitki dikiminin yapılması planlanıyor.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Rize Merkez Isırlık Tabiat Parkı ve Mesire alanında devam eden çalışmaları inceleyen Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, burada ağaç dikim çalışmalarına eşlik etti.

Başkan Metin, yaptığı açıklamada vatandaşların yaz aylarında aileleriyle birlikte gelip güzel vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturmayı hedeflediklerini söyleyerek Dağbaşı’ndan yapımı devam eden yolun tamamlanmasıyla birlikte alanın cazibesinin artacağını vurguladı.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ayrıca, çalışmalarını özveriyle sürdüren Doç. Dr. Ömer Lütfü Çorbacı’ya, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden destek veren hocalara, Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel’e,  Park ve Bahçeler Müdürlüğü Personeline ve ekibine teşekkürlerini sundu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile koordineli bir şekilde devam eden çalışmalarda Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Doç. Dr. Ömer Lütfü Çorbacı koordinesinde çalışmalar sürdürülüyor. Fotoğraflar: Rize Belediyesi Basın Bürosu

timbir - birlik haber ajansi