Havadis53

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD), “Hafız Gençler ve Aileleri ile Sabah Namazı Buluşması” düzenledi.

Rize Merkez Taşçıoğlu Camii’nde Okul okuyan hafız öğrencilere yönelik düzenlenen sabah namazı buluşmasına; Okul Müdürleri, Kur’an kursu öğreticileri, İmam Hatipler, Rize Hafızlar Derneği yönetim kurulu üyeleri, hafız öğrenciler, aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD), “Hafız Gençler ve Aileleri ile Sabah Namazı Buluşması” düzenledi.
227 views
17 Aralık 2023 - 0:09

16 Aralık 2023 Cumartesi sabahı, Taşçıoğlu Camii’nde düzenlenen program, namaz öncesinde İmam Hatip Mahmut Selmani Sarı’nın sohbetiyle başladı.

Sarı “Mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’i gönüllerinde taşıyan genç hafız kardeşlerimizi, değerli ailelerini ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yüce Rabbim, evlatlarımıza Ülkemize ve Milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin” diye konuştu.

Hafızlığın önemine dikkat çeken Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba ise, ‘’Hafızlığın mükafatı cennette ‘Cemalullah’ ile şereflenmektir. Hafızlar, mukaddes kitabı sadece dillerinde değil, gönüllerinde de taşırlar. Onların fikri de zikri de, şükrü de Kur’anidir. Ahdine sadık kalandır onlar. Kur’an-ı kerimin rahmani ikliminde felaha ve salâha erenlerdir’’ dedi.

Kaba, “Bu programın gerçekleştirilmesinde emeği olan başta Cami İmam Hatiplerimiz Adem Erkan, Halil İbrahim Azaklı ve Serdar Erkan hocalarımız başta olmak üzere emek veren herkesten Allah c.c. ebed müddet razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Program, Sabah namazının kılınmasının ardından tesbihat, dua ve zikirle devam etti.

Buluşmanın ardından katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Fotoğraflar;

https://rihad.org.tr/haber/rize-de-hafizlar-aileleriyle-sabah-namazinda-bulustu#gallery-1

timbir - birlik haber ajansi