Havadis53

RİZE İL ÖZEL İDARESİ 2021 YILI FALLİYET RAPORU VE KESİN HESABI MECLİSTE KABUL EDİLDİ

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt başkanlığında yapılan ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim’in katıldığı Mart ayı olağan toplantısında, İl Özel İdaresi’nin 2021 Yılına ait Faaliyet Raporu ve Kesin Hesabı oy birliği ile kabul edildi.

RİZE İL ÖZEL İDARESİ 2021 YILI FALLİYET RAPORU VE KESİN HESABI MECLİSTE KABUL EDİLDİ
572 views
04 Mart 2022 - 16:42

Haber: Bayram Ali Kavalcı-Fotoğraflar: Yaşar Akarsu

İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt ve İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Sabit Karafazlı’yı ziyaret eden AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim daha sonra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Genel Sekreter Yardımcısı Erol Bıyık, AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Kamil Bakır, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürlerinin yer aldığı İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının üçüncü birleşimine katıldı.

İl Özel İdaresi bünyesinde hazırlanan ve Genel Sekreter Ümit Hüseyin Sarı adına Mali Hizmetler Müdürü Yavuz Selim Erol tarafından meclis genel kuruluna sunulan İl Özel İdaresi 2021 Yılına ait Faaliyet Raporu ve Kesin Hesabı yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanı İbrahim Türüt, oylamanın ardından yaptığı konuşmada “İl Özel İdaresi olarak 2021 yılında 96 Milyon TL olan bütçemizi ek ödeneklerimizle birlikte yaklaşık 400 Milyon TL bütçeyle kapattık. Covid 19 salgını ve pandemi koşullarına rağmen bütçemizin tamamına yakınını yatırıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda bütçemizi 96 Milyon TL’den 400 Milyon TL gibi rakamlara ulaşmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valimize, İl Başkanımıza ve teşkilatımıza meclisimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca 2021 Yılına ait Faaliyet Raporu ve Kesin Hesabının hazırlanmasında ve hedeflenen yatırımların sahada uygulanması noktasında büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren Genel Sekreterimiz Ümit Hüseyin Sarı başta olmak üzere Genel Sekreter Yardımcılarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, Birim Müdürlerimize ve tüm İl Özel İdare ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının son bölümünde meclis üyelerine selamlama konuşması yapan AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İl Genel Meclisinin toplantısında yer almaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek “Ortak paydamız olan ilimizin kalkınması ve yeni yatırımlarla geleceğe taşınması noktasında meclis üyelerimiz ve idari kadrolarınızla oluşturduğunuz birlik ve beraberlik içerisindeki dinamik yapınız, İl Genel Meclisi nezdinde İl Özel İdaresi’nin neden bu denli başarılı çalışmalara imza attığını açıkça gösteriyor. Bu birlik ve beraberlik ortamını oluşturan başta Meclis Başkanımız İbrahim Türüt olmak üzere Meclis Üyelerimize, Genel Sekreterimize ve birim müdürlerimize teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

timbir - birlik haber ajansi