Havadis53

RİZE MİLLETVEKİLİ MERTOĞLU, ÇAMLIHEMŞİN İLÇESİNDE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde 27 yıldır düzenlenen ve gelenekselleşen Çamlıhemşin Ayder Kültür, Sanat ve Doğa Festivali kapsamında, Ayder Yaylası’nda boğa güreşleri yapıldı. Ak Parti Rize Milletvekili Av. Harun Mertoğlu da etkinliği izleyen isimler arasında yer aldı.

RİZE MİLLETVEKİLİ MERTOĞLU, ÇAMLIHEMŞİN İLÇESİNDE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU
255 views
19 Haziran 2023 - 9:50

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

“Doğayı ve gelenekleri korumak, hem çevresel değerlere saygı duymak hem de kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmak açısından önemli.”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Mertoğlu “Doğayı ve gelenekleri korumak, hem çevresel değerlere saygı duymak hem de kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmak için önemli. Bu nedenle, doğa ve geleneklere yönelik bilinçli hareket etmek ve koruma faaliyetlerine katılım sağlamak hepimizin görevidir. İnanıyorum ki gelecek nesillerimiz, çocuklarımız, torunlarımız da bu kültürel mirasımıza sahip çıkacak ve kendilerinden sonraki nesillere aktaracaktır. Programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Mertoğlu daha sonra Çaykur Çamlıhemşin Organik Çay Fabrikasını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı; fabrikada incelemelerde bulundu. Mertoğlu ayrıca fabrika çalışanlarıyla da sohbet etti.

“Geçmiş iktidarlar döneminde olduğu gibi sorunları halı altına süpürmüyoruz.”

Mertoğlu Çay Fabrikasında yaptığı açıklamada da çay denilince akla en başta Rize’nin geldiğini belirterek tüm tarım üretimi yapanların olduğu gibi çay üreticisinin de dertleri olduğunu, AK Parti iktidarları döneminde bu sorunlara her zaman çözüm odaklı yaklaşıldığını ve geçmiş iktidarlar dönemindeki gibi sorunların halı altına süpürülmediği bilgisini verdi. Mertoğlu “Bu sorunların çözümü yolunda var gücümüzle çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Turizmi de teşvik ederek gelir kaynaklarını çeşitlendiriyoruz.”

İktidarları döneminde Rize’de sadece çay üretiminin değil, turizmin de desteklenerek, bölge halkının gelir kaynaklarını arttırıldığını belirten Mertoğlu, hem üretici hem de tüketici odaklı kaybedeni olmayan bir sistemi benimsediklerini vurguladı. Kaynak: Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı

 

timbir - birlik haber ajansi