Havadis53

Rize Pazar’da Alt Geçit ’Geçilmiyor’

Rize Pazar’da Alt Geçit ’Geçilmiyor’
1.536 views
20 Haziran 2021 - 22:36

Haber: Cevahir TOPALOĞLU-Pazar

Rize’nin Pazar İlçesi Kirazlık Mahallesinde Bulunan Yaya Alt Geçidi Yere Atılan Çöpler ve Çöplerin Yaydığı Koku Yüzünden Kullanılamıyor.

burada yere atılan çöpler ve etrafa yayılan koku nedeniyle vatandaşlar tarafından kullanılamıyor

Vatandaşlar, alt geçidin temizlenmemesi ve ışıklandırılmaması durumunda kapatılmasını istiyor.

Rize’nin Pazar İlçesi Kirazlık Mahallesinde bulunan alt geçit, ilgili kurumlar tarafından yıllardır aydınlatılıp, temizlenmemesi nedeni ile vatandaşlar tarafından kullanılmıyor.

Çöplerin yere atıldığı geçit, havaların da ısınmasıyla birlikte etrafa koku saçmaya başladı.

Geçit, bunun yanı sıra madde bağımlılarının da uğrak mekanı haline geldi. Yıllardır hem korkudan hem de kokudan alt geçidi kullanamadıklarını belirten vatandaşlar, buranın ya temizlenip, aydınlatılmasını ya da kapatılmasını istiyor.

“BU İLÇEYE SAHİP ÇIKILSIN”

Alt geçidi kullanılmadığını  belirten ismini vermeyen bir vatandaş “Yıllardır burası böyle. İki üç temizlik personeli görevlendirilip, düzenli olarak temizliği yapılır ve aydınlatmaları onarılırsa vatandaşlar burayı kullanmaya başlar. Kullanışlı bir hale gelmesiyle de ne kimse çöp atabilir buraya ne tuvalet ihtiyacını burada giderebilir ne de müptelalar burayı mesken tutar. Bu hem vatandaşların rahat rahat evlerine gidip gelmelerini sağlar hem de ilçenin imajına katkı sağlar. Burayı ya temizlesinler ya da tamamen kullanıma kapatsınlar” dedi.

fotoğrafta’da görüldüğü gibi bazı basamaklar kırılmış durumda

Duvardaki yazılar’da görüntü kirliliğine neden oluyor

timbir - birlik haber ajansi