Havadis53

Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
201 views
15 Temmuz 2023 - 10:38
Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadeler eyer verdi;
”Tarihi şanlı zafer ve mücadelelerle dolu necip milletimiz, yüz yıllardır bu toprakları kendine yurt edinerek İstiklal ve bağımsızlığı için geçmişten bugüne ağır bedeller ödemiş, medeniyetler tarihine eşsiz mücadeleler ve şanlı zaferlerle damga vurarak kahramanlık destanları yazmıştır.
Milli ve manevi değerleri uğruna canını vermeyi her zaman kendine yüce bir paye olarak gören asil milletimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasimize ve milli irademize karşı darbe girişiminde bulunan silahlı bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarına gereken karşılığı vermiş, bağımsızlığına halel getirilmesine asla müsaade etmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.
Rengini şehitlerimizin kanından alan ay-yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya yemin etmiş olan aziz milletimiz, o kara gecede yurdun dört bir köşesinde milli birlik ve beraberlik içerisinde, azim ve kararlılıkla gece boyunca tankın, tüfeğin, topun, uçağın, helikopterin karşısına inancıyla, yüreğiyle kendini siper ederek, darbe teşebbüsünde bulunanların hedeflerine ulaşmalarını engellemiştir.
Derin bir şuurun tezahürü olarak, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için hiç tereddüt etmeden sokaklara dökülerek göğsünü hain darbecilere siper eden aziz milletimiz gelecek kuşaklara da eşsiz bir örnek sergilemiştir.
Devletimizin tüm kurumları, aziz milletimizin destek ve dualarıyla ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara, FETÖ, PKK ve tüm bölücü terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleye kararlılıkla devam edecektir.
Milli irademizi yok etmek ve hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, dün olduğu gibi bugünde milletçe tek vücut olarak canımız pahasına istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağız.
15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün yıl dönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.”
timbir - birlik haber ajansi