Havadis53

Rize Valiliğinin 100. Yıl Hediyesi Türk Devletlerinden Cumhuriyete Yolculuk Tablosu

Rize Valiliğinin 100. Yıl Hediyesi olarak: “Türk Devletlerinden Cumhuriyet’e Yolculuk.” adı altında yayımlandı.

Rize Valiliğinin 100. Yıl Hediyesi Türk Devletlerinden Cumhuriyete Yolculuk Tablosu
233 views
06 Ocak 2024 - 11:00
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 
Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’ın talimatıyla,  Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlanan anlamlı hediye okullara ve kamu kurumlarına dağıtıldı.Türk devletlerinin bayrakları, hükümdarları ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlarının resimlerinin yer aldığı özel bir tablo, ilimizdeki her düzeydeki bütün okullara, fakülte binalarına, Kur’an kurslarına ve kamu kurumlarına armağan edildi.
Türk devletlerinin köklü mirasını ve Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne uzanan yüzyıllık yolculuğunu yansıtan tablo, 16 Türk devletinin bayrakları, hükümdarları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlarının portreleriyle donatılarak geçmişimizin derin izlerini gelecek nesillere aktarmak üzere tasarlandı.
Tarihimizin büyüleyici sayfalarını genç zihinlere taşımayı amaçlayan bu tablo, öğrencilere köklerini keşfetme fırsatı sunarken aynı zamanda milli kimliğimize derinlemesine bir bakış sunuyor. Eğitim ve kamu kurumlarımızın duvarlarını süsleyen bu eser, adeta bir zaman yolculuğuna çıkararak ülkemizin zengin tarihini herkesin gözleri önüne seriyor.
“Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez. Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın!” Şeyh Edebali’nin bu öğüdü, bu tablonun önemini daha da vurguluyor. Bu eşsiz armağan, bizlere geçmişimizi hatırlatıyor ve geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlememiz gerektiğini gösteriyor.
timbir - birlik haber ajansi