Havadis53

Rize Valiliği’nin Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Rize Valiliği tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen “Çay ve İnsan” temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Rize Valiliği’nin Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
334 views
05 Mart 2022 - 10:32

Rize Valiliği tarafından düzenlenen ve 20 Şubat tarihinde son başvuraların alındığı “Çay ve İnsan” konulu “2. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda 576 katılımcıdan bin 195 adet fotoğrafı değerlendirildi.

Yapılan başvurular sonucu Seçici Kurul Üyeleri tarafından “Cep Telefonu” kategorisinde 483 adet, “Fotoğraf Makinesi” kategorisinde ise 712 adet fotoğraf değerlendirmeye alındı.

Yapılan değerlendirme sonucu Fotoğraf Makinesi kategorisinde Murat İbranoğlu 1’inci, Oğuz İpçi 2’nci ve Filiz Uzunismail 3’üncü oldu. Cep Telefonu kategorisinde Ahmet Turan Kural ve Ebru Vardal ödüle layık görülürken, Mustafa Kılıç ve Haluk Yurtören Mansiyon ödülü, Mumin Deniz Ener ve Abdurrahman Çetin, Juri Özel Ödülü ve Dron Özel Ödülü almaya hak kazandı.

Yarışma ile ilgili önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan ödül töreninde Mustafa Aydın, Caner Başer, Servet Çınar, Filiz Uzunismail, Mustafa Alpözen, İlkay Saka, Alahattin Kanlıoğlu, Yılmaz Topcu, Tahir Akay, İlhan Uzunismail, Mustafa Yüksel, Ebubekir Bürçün, Ahmet Fatih Sönmez, K.Deniz Kalaycı, Yunus Yıldız, Zühal Deniz Tetik, Ekrem Şahin ve Ekrem Kalkan’ın fotoğrafları sergilenecek.

Yarışmada, fotoğraf makinesi kategorisinde birinci 10 bin TL, ikinci 7 bin TL ve üçüncü 5 bin TL, Cep Telefonu kategorisinde birinci 5 bin TL, ikinci 4 bin TL ve üçüncü 3 bin TL para ödülü kazandı. Ayrıca Jüri Özel Ödülü, Drone Özel Ödülü ve Mansiyon Ödülü kazananları 3’er bin TL alırken sergilenecek fotoğraflar için ise 300’er TL ödül verilecek.

timbir - birlik haber ajansi