Havadis53

Rize Valisi Baydaş’tan 10 Kasım Mesajı

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rize Valisi Baydaş’tan 10 Kasım Mesajı
162 views
10 Kasım 2023 - 18:23

Vali Baydaş mesajında şu ifadelere yer verdi;

”100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 85’inci yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük lider, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi ve hamisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir azim, cesaret ve kararlılıkla elde ettiği zaferler ile milletinin refah ve mutluluğu için çalışmış, hayatını ülkesine ve ideallerine adayarak insanlık tarihine damga vurmuş müstesna bir şahsiyettir.

En büyük eseri olan Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını Aziz Türk Milleti’ne mal eden Atatürk, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmış, Milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.

Bugün bizler de Aziz Atatürk’ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür.  Atatürk’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve “Benim en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin, ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba ona olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 85’inci yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyor, tüm Rizeli hemşerilerime saygılar sunuyorum.”

timbir - birlik haber ajansi