Havadis53

Rize Valisi Kemal Çeber: 2 Köy boşaltıldı, Mahsur kalan 2 vatandaşımız kurtarıldı

Rize Valisi Kemal Çeber: 2 Köy boşaltıldı, Mahsur kalan 2 vatandaşımız kurtarıldı
347 views
22 Temmuz 2021 - 15:19

Rize’de sağanak yağış hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Rize genelinde devam eden sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Geçtiğimiz günlerde sel felaketiyle karşı karşıya kalan kentte yine bir sel tehlikesi var. Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı’da dereler taştı. Yollar kapandı. Rize Valisi Kemal Çeber son duruma ilişkin açıklama yaparak:

Rize Valisi Kemal Çeber’den açıklama:  Fındıklı ve Ardeşen ilçelerimiz bu sefer çok etkilendi. Arılı deresi ve fırtına vadisinde derelerde taşmalar oldu. Şuana kadar 5 köy yolumuz kapandı. Kapalı köy yollarından 4 tanesini biz güvenlik nedeniyle kapattık. Bir köy yolumuz da heyelan nedeniyle kapalı. Bölge de mahsur kalan iki vatandaşımız vardı. Bunlar Fındıklı ilçesi hara köyünde. Afad ekiplerimiz mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtardı. İlçe de manastır mevkisi dediğimiz alanda DSİ’ye ait bir duvarımızda yıkılma oldu.

İKİ KÖY TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILDI

Arılı köyünde tedbir amaçlı iki köyü boşalttık. Toplamda 9 vatandaşımızı güvenli noktalara aldık. Seyahat halindeki vatandaşlarımıza Karadeniz sahil yolunda sel meydana gelen Fındıklı karayolunda su birikintilerinin olduğunu dikkatli seyir etmelerini söylüyoruz. Biraz önce Cumhurbaşkanımıza bilgileri aktardık. Bizlerden detaylı bilgileri aldı talimatlarını verdi.  Afad merkezinde toplandık Rize Milletvekilimiz Osman Aşkın Bak ve Afad Başkan yardımcımızla duruma vaziyet ediyoruz.  Şuanda yağışlar yönetebileceğimiz bir şekilde seyrediyor. Yağışlar artmazsa sıkıntısız bir şekilde mevcut hasarla süreci tamamlayacağımızı ön görüyoruz.

timbir - birlik haber ajansi