Havadis53

Rize Valisi Kemal Çeber, AA’nın “Yılın Fotoğrafları” Oylamasına Katıldı

Rize Valisi Kemal Çeber, AA’nın “Yılın Fotoğrafları” Oylamasına Katıldı
441 views
14 Aralık 2021 - 15:56

Rize Valisi Kemal Çeber, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katılarak 5 fotoğraf için oy kullandı.

Vali Çeber, makamında, AA foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğrafları tek tek inceledi. Haber kategorisinde Elif Öztürk Özgöncü’nün “Yorgun Kahramanlar” ve Mustafa Çiftçi’nin “Yangından Kaçış”, yaşam kategorisinde Şebnem Coşkun’un “Sağlık Çalışanlarının Şefkatli Elleri” ile İsa Terli’nin “İstanbul ve Hilal”, spor kategorisinde ise Ali Atmaca’nın “Şampiyon Mete Gazoz” adlı fotoğraflarına oy verdi.

Vali Çeber, AA’nın fotoğraf oylamasının her yıl zorlaştığını belirterek, bu yıl fotoğraf seçerken yıl içerisinde yaşanan olayların bir kez daha gözlerinde canlandığını söyledi.

Fotoğrafı elemeleri öncesinde fotoğrafları belirleyen kişilerinde çok zorlandığına inandığını vurgulayan Vali Çeber, “Fotoğrafları seçim aşamasına getirene kadar çok zorlandıklarını düşünüyorum. Fotoğraf çok özel bir sanat. Arkadaşlar görevlerini yaparken aynı zamanda bir sanatı icra ediyor. Her birinde olayı bize maksimum düzeyde anlatan kareler sunmuşlar. Yılı tüm boyutları ile yeniden yaşadık. Herkes iz bırakan fotoğraf ve olaylar üzerinde seçim yapıyor. Bende bazen sanatsal boyutuna dikkat ederek, bazen de içeriklerinden etkilenerek seçimleri yapmaya gayret ettim. Tüm arkadaşları tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

timbir - birlik haber ajansi