Havadis53

Rize Valisi Kemal Çeber, Engelliler Yararına Düzenlenen Kermese Katıldı

Rize Valisi Kemal Çeber, Engelliler Yararına Düzenlenen Kermese Katıldı
548 views
13 Aralık 2021 - 18:53

Rize Valisi Kemal Çeber, Özel Yeşil Anadolu Fen ve Anadolu lisesi öğrencileri tarafından engelli bireyler yararına düzenlenen kermese katıldı.

Okulu bahçesinde düzenlenen ve geliri engellilere yararına kullanılacak kermeste, öğrenciler tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler satışa sunuldu.

Vali Kemal Çeber, kermesin açılışının ardından stantları gezerek gösterdikleri çaba için öğrencilere teşekkür etti.

Keremse konuşmacı olarak katılan engelli serbest dalış dünya rekortmeni Mustafa Beyaz, kendi hayatını anlatarak, inandıktan sonra başarının önünde hiçbir engelin duramayacağını ifade etti.

Kermesin açılışında konuşan Vali Kemal Çeber, son derece anlamlı bir organizasyonun gerçekleştirildiğini belirterek, “Emeği geçen herkesi, başta sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Millet olarak her zaman birlik, berberlik ve dayanışma içinde olmuşuzdur. Bugünde burada bunun bir örneğini görüyoruz.

İmkan verildiği zaman engelli vatandaşlarımızın spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına pek çok alanda takdire şayan başarılara imza attıklarını görmekteyiz. Mustafa Beyaz kardeşimiz de bunun örneklerindendir. İnsan kendine inanıp belirlediği hedefler doğrultusunda çalıştığı zaman onun önünde hiçbir engel duramaz. Yeter ki kendimize inanalım.

Bizlere düşende her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmaktır. Devletimizde bu alanda engelleri kaldırarak ve engelli vatandaşlarımız hayatlarını kolaylaştıracak düzenlemeler yaparak engelsiz bir dünya oluşturmak için çalışmalar yapmaktadır. Engellilerimizin sosyal yaşamın her alanında yer alabilmeleri için çalışıyoruz. Onlar mutlu olduğunda bizlerde mutlu oluyoruz” dedi

Kermese; Vali Kemal Çeber’in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Duman, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayınız;

http://www.rize.gov.tr/vali-ceber-engelliler-yararina-duzenlenen-kermese-katildi#gallery-1

 

timbir - birlik haber ajansi