Havadis53

Rize Valisi Kemal Çeber, Gül Bahçesi 4-6 Yaş Kur’an Okulu Eğitim-Öğretim Açılış Programına Katıldı…

Rize Valisi Kemal Çeber, Gül Bahçesi 4-6 Yaş Kur’an Okulu Eğitim-Öğretim Açılış Programına Katıldı…
306 views
06 Eylül 2021 - 17:18
  • Rize Valisi Kemal Çeber ve eşi Neslihan Ayan Çeber, Hafız Yusuf Yılmaz Eğitim Külliyesi’ni ziyaret ederek, Gül Bahçesi 4-6 Yaş Kur’an okulu 2021-2022 Eğitim-Öğretim açılış programına katıldı.

Vali Çeber, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı tarafından Güneysu ilçemizde yapımı tamamlanan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Eğitim Külliyesi” ismi verilen eğitim külliyesi ilimiz ve Güneysu ilçemiz adına önemli bir kazanımdır.  İlimiz eğitimine önemli katkıları olacak bu okulumuz içerisindeki; anaokulu, ilkokul, ortaokul, yatılı Kur’an okulu, vakıf binası, kütüphane, sinema salonu ve camisiyle tam bir eğitim kompleksi niteliğini taşımaktadır.

Bugün 4-6 yaş okul öncesi minik yavrularımızın eğitim-öğretim yılı açılış programını icra etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız pozitif bilimin yanında, manevi değerler eğitimi ile İnsan yaşamında yol gösteren, neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda bireysel ve toplumsal normları öğrenmesi de son derece önemlidir.” dedi.

Konuşmalar sonrasında Kur’an-ı Kerim okundu. Program pasta kesimi ile sona erdi.

Vali Kemal Çeber’e Güneysu Kaymakamı Arif Oltulu, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer ve İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen eşlik etti.

Haberin Fotoğrafları;

 

timbir - birlik haber ajansi