Havadis53

Rize Valisi Kemal ÇEBER’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı

Rize Valisi Kemal ÇEBER’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı
377 views
16 Temmuz 2021 - 0:26

Rize Valisi Kemal Çeber, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Çeber Mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığı için mücadele veren aziz milletimiz nice şanlı zaferler nice kahramanlık destanları yazmıştır. Bu uğurda büyük bedeller ödeyen milletimiz, hiçbir dönemde esaret altında yaşamamış kutsal bildiği vatan topraklarını canı ve kanı uğruna korumuştur.

15 Temmuz gecesi milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı darbe girişiminde bulunulmuştur. Terör örgütü FETÖ tarafından milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akmıştır

Söz konusu vatan olunca dün nasıl Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı’nda milletimiz 7 düvele karşı koyup destanlar yazmışsa, 15 Temmuzda da aynı ruh ve aynı inançla kurşunlara ve tanklara kendisini siper ederek yeni bir destan yazmıştır. Devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir.

Bir milletin asıl gücünün tankı, tüfeği, helikopteri değil ya istiklal ya ölüm diyerek, vatan için ölüme koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu bilmeyenler, gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş ederek, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar. Fakat milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit olan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı hain FETÖ’cü darbecilere bırakmamıştır.

Sadece bir askeri kalkışma olmayıp Devletimize ve milletimize yönelik planlı bir yok etme girişimi olduğu açıkça belli olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin bastırılmasından sonra kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla tek vücut olan kahraman milletimiz, günlerce meydanları boş bırakmayarak vatanımıza, bayrağımıza ve demokrasimize sahip çıkmıştır.

Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bugünde milli irademizi yok etmek ve hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, milletçe tek vücut olarak canımız pahasına mücadele edip istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün yıl dönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.” dedi.

timbir - birlik haber ajansi