Havadis53

Rize Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü’nden Vali Çeber’e Ziyaret

Rize Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü’nden Vali Çeber’e Ziyaret
267 views
20 Ocak 2022 - 18:14

Rize Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir ve yönetim kurulu üyeleri Rize Valisi Kemal Çeber’i ziyaret etti

Türkiye Yeşilay Cemiyeti bünyesinde Rize’de yeni kurulan Rize Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Selim Kandemir ve yönetim kurulu üyeleri Rize Valisi Kemal Çeber’i makamında ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rize Valisi Kemal Çeber, Yeşilay Cemiyeti’nin Rize’de önemli işler yaptığını belirterek, “Yeni kurulan Rize Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü’nün hayırlı olmasını dilerim. Yeşilay özellikle bağımlılıkla mücadele konusunda ilimizde önemli çalışmalar yürütmektedir.

Sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmek için gençlerimizi tehlikeye sürükleyebilecek her türlü bağımlılık ve zararlı alışkanlıkla mücadele etmek bizlerin en önemli vazifesidir. Bağımlılıkla mücadele etmek için toplumumuzun bilinçlendirilmesi çok önemlidir. Yeşilay’ın bu konuda güzel çalışmaları var, bizde her konuda kendilerine destek oluyoruz.

Yeşilay şimdide Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile başta sportif faaliyetler olmak üzere; Sosyal, kültürel, ruhi ve bedeni açıdan; gelişmiş, sağlıklı, üreten, düşünen, milli ve manevi değerlere saygılı, eğitimli ve çağdaş sporu seven bir gençliğin oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla hizmet edecek. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak, spor ve sanatsal faaliyetlerle yetişmeleri adına yapılacak çalışmaları çok önemsemekte ve her zaman desteklemekteyiz.” Dedi.

 

Rize Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği; Sportif faaliyetlerle bağımlılık doğurucu risk faktörlerine karşı insan sağlığının korunması ve insan onuruna saygı duyulmasının sağlanmayı amaçlamaktadır. Rize Yeşilay Spor tüm çalışmalarında insanlar arasında karşılıklı anlayışı, kardeşliği, dostluğu, sporu, iş birliğini ve kalıcı barışı destekler.

Çocuk, genç ve yetişkin insanlara siyasi bir amaç gütmeksizin tüm spor dallarını tanıtmak, sevdirmek, öğretmek ve bu dallarda faaliyette bulunmalarını sağlamak, Türk sporuna alt yapı hazırlamayı amaçlamaktadır.

Sosyal, kültürel, ruhi ve bedeni açıdan gelişmiş sağlıklı üreten, düşünen, milli ve manevi değerlere saygılı, eğitimli ve çağdaş sporu seven bir gençliğin oluşturulmasına katkı sağlamayı, gençlerimizin eğitim ve öğretimine, toplumun ahlaki altyapısının sağlıklı bir şekilde oluşumuna, kültürel zenginliğinin artmasına, ruhsal, bedensel sağlık ve çevre bilincinin gelişimine, zekâ ve duygusal zekâ seviyesinin yükseltilmesine, teknik donanım, bilgi ve görgülerinin arttırılmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

 

timbir - birlik haber ajansi