Havadis53

Rize Ziraat Odaları Başkanlarından TBMM Rize Milletvekillerine Ziyaret

Rize Ziraat Odası İl ve İlçe Oda Başkanları Gazi Meclisini ziyaret ederek, Çay budama oranının 10/1 oranında uygulanması için Rize Milletvekilleri Muhammet Avcı, Av. Harun Mertoğlu ve Tahsin Ocaklı’yı TBMM’deki makamlarında ziyaret ettiler.

Rize Ziraat Odaları Başkanlarından TBMM Rize Milletvekillerine Ziyaret
295 views
01 Kasım 2023 - 21:39
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI
Rize Milletvekillerini TBMM’de,  Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, Çayeli Ziraat Odası Başkanı Ali Küçükislamoğlu, Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce, İkizdere Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bektaşoğlu, Çamlıhemşin  Ziraat Odası Başkanı Kemal Kestioğlu, Kalkandere Ziraat Odası Başkanı Niyazi Kabaoğlu, Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Ersoy, Derepazarı Ziraat Odası Başkanı  Sedat Sivri, Güneysu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Demirkan’la birlikte ziyaret ettiler.
Sami bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonrasında bir açıklama yapan, Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin ARSLAN; “İlçelerimizdeki kıymetli Oda Başkanlarımızla birlikte Gazi Meclisimizde, kıymeti Rize Milletvekillerimizi makamlarında ziyaret ederek, Çay budama konuları ve sektörel bazlı sorunlarla ilgili karşılıklı istişare yapma imkanı bulduk. Özellikle Budama oranının 10/1 oranında uygulaması için oda başkanı arkadaşlarımızla beraber ortak bir görüş ortaya koyduk. Dolayısıyla bu isteklerimizi Rize Milletvekillerimize iletmiş olduk.  Sonuç olarak, Oda Başkanları olarak sektörün sorunları ile ilgli fikirlerimizi karşılıklı samimi bir ortamda konuşma imkanı bulduk. Bundan sonraki süreçte ise hem Rize Ziraat Odamız, hem de ilçe odalarımız olarak sektörün sorunlarını ve çözüm odaklı öngörüleri ortaya koymaya ve birilikte çözümler üretmeye devam etme çalışmalarımızı birlik ve beraberlik için de sürdüreceğiz. Milletvekillerimizin ilgi ve anlakasına teşekkür ediyoruz.”  dedi.
timbir - birlik haber ajansi