Havadis53

RİZE ZİRAAT ODALARINDAN, TZOB BAŞKANINA ZİYARET

Rize Ziraat Odaları Başkanlarından Başkan Bayraktar’a ziyaret.

RİZE ZİRAAT ODALARINDAN, TZOB BAŞKANINA ZİYARET
178 views
02 Kasım 2023 - 22:00
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Rize Ziraat Odaları Başkanlarını kabul etti. Başkan Bayraktar, TZOB Genel Merkezi’nde gerçekleşen kabulde Oda Başkanlarına ziyaretleri için teşekkür etti.
Rize Ziraat Odası Başkanı ve beraberindeki Oda Başkanları (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a Sektörel bazlı sorunlar için bilgi verildi;
 Budama oranının 10/1 oranında uygulanması ’Özellikle, ‘Çiftçilerimizin ihya kapsamına alınması, yaş çay destek kredisinin verilmesi, alan bazlı destek için ‘ÇKS’ ‘Çiftçi kayıt sistemi’ mazot, gübre ve toprak analizi desteklerinden yararlanmak için Çaykur  Ruhsatlarının Bakanlık tarafından kabul edilmesi, Muafiyet alıp tarım Bağ-Kur’unu kapatan çiftçilerimiz’inde EYT kapsamına alınması  konularında konusunda bilgi vererek, destek istedi. Konunun hassasiyetine  vurgu yapan Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin ARSLAN; Bu konu 204 bin üreticiyi yakından ilgilendiriyor. özellikle Ankara ziyaretimizde Rize Milletvekillerimize gerekli bilgiyi ve önemli noktaları paylaşma imkanı bulduk.  Sizlerin ’de konunun takipçisi olduğunuzu biliyorum. Dolayısıyla sizlerin fikirleri ve öngörüleri bizler için önem arz etmektedir.” şeklinde konuştu.
timbir - birlik haber ajansi