Havadis53

Rize’de 15 Temmuz nedeniyle anma programı düzenlendi

Rize’de 15 Temmuz nedeniyle anma programı düzenlendi
303 views
16 Temmuz 2021 - 1:33

15 Temmuz Darbe Kalkışmasının 5’inci yıl dönümü nedeniyle Rize’de anma programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Rize Valiliği tarafından 15 Temmuz Cumhuriyet Meydanı’nda anma programı gerçekleştirildi.

Programa; sel afeti nedeniyle bölgeye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Kemal Çeber, AK Parti Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ile vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “15 Temmuz’dan sonra Türkiye bambaşka bir yol aldı ve Türkiye’ye karşı hain planlar beslemeye çalışanlara fırsat vermedik.” ifadelerini kullanarak sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz şimdi bir tek şey istiyoruz. Evlatlarımız, gelecek nesillerimiz bizim gördüklerimizi görmesinler. Bize de çok şey düşüyor. Çok çalışmak, gayretli olmak düşüyor. Türkiye’ye karşı oynanan oyunlara karşı birlik içinde olmak düşüyor. Sizin huzurunuzda söylüyorum, gelecek Türkiye parlaktır, zengindir.”

timbir - birlik haber ajansi