Havadis53

Rize’de boyları 20 ile 100 cm arası değişen toplam 79 kök dikili kenevir bitkisi ele geçirildi

Rize’de boyları 20 ile 100 cm arası değişen toplam 79 kök dikili kenevir bitkisi ele geçirildi
305 views
11 Ağustos 2021 - 21:56

Rize’nin İkizdere İlçesin bağlı Tozköy Köyünde 2313 SKM Yasadışı Ekim (Kenevir) ve TCK 191 Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak Satın Almak Olayı.

Rize valiliğinden yapılan Yapılan açıklamada ” Tozköy Köyünden ismini vermek istemeyen bir vatandaşın 112 ye yaptığı ihbarda, K. K. (1957 Doğumlu) isimli şahsın yasadışı kenevir ekimi yaptığı bildirmiştir. 10.08.2021 günü saat 13.00 sıralarında İkizdere İlçe J.K.lığı ,İsth.Şb.Md.lüğü ve KOM.Şb.Md.lüğü ekipleri ile müştereken yapılan istihbari çalışma ve takip sonucunda Tozköy Köyü Sakandoz Mevkiinde K. K. isimli şahsın bahçesinde kenevir bitkisi olduğu değerlendirilen bitkiler görülmesi üzerine Kalkandere C.Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar ve Kalkandere Sulh Ceza Hakimliğinin arama ve el koyma kararına istinaden K. K. isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada, evin bahçesinde boyları 20-100 cm arasında değişen toplam 79 kök dikili vaziyette kenevir bitkisi ele geçirilmiş olup başkaca suç ve suç unsuru tespit edilmemiştir.

Olay ile ilgili Kalkandere C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimatı doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır. Şüpheli şahıs CMK 75. uyarınca idrar örneğinin ve ifadesinin alınması istenilmiş olup, şahıs ile yapılan görüşmede kendisinin il dışında olduğunu beyan etmesi ile ifadesinin ve idrar örneğinin alınmadığı ile ilgili Kalkandere C.Savcısına bilgi verilmiştir.” ifadelerine yer verildi

timbir - birlik haber ajansi