Havadis53

Rize’de Cezaevinde dini bilgiler yarışması

Rize’de Cezaevinde dini bilgiler yarışması
327 views
30 Ocak 2022 - 23:59

Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında tutuklu ve hükümlülere yönelik sürdürülen çalışmalar çerçevesinde Müftülüğümüz tarafından Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda ödüllü dini bilgiler yarışması düzenlendi.

Cezaevi Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreninde konuşan İl Müftümüz Naci Çakmakçı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Adalet Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında Ceza ve İnfaz Kurumlarında din eğitimi ve manevi rehberlik gibi birçok konuda hizmet sunulduğunu, bu kapsamda da tutuklu ve hükümlülere yönelik temel dini bilgilerin daha güzel kavratılması amacıyla yarışma düzenlendiğini ifade etti.

Bu tür faaliyetlerin cezaevindeki insanların ıslahı ve yeniden topluma kazandırılması noktasındaki önemine değinen Çakmakçı, yarışmada dereceye girenleri tebrik ederek Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi’nce karşılanan ödülleri takdim etti.

İl Müftü Yardımcısı Abdullah Köseoğlu ile birlikte Cezaevindeki hafızlık sınıfını da ziyaret eden İl Müftümüz Naci Çakmakçı, burada hafızlığın öneminden söz ederek başarı dileklerinde bulundu ve sağladığı imkân için Kurum Müdürü Mehmet Aydın’a teşekkür etti.

timbir - birlik haber ajansi