Havadis53

RİZE’DE EN BÜYÜK KİTAP FUARI BU CUMA GÜNÜ AÇILIYOR

Bu yıl Rize’de 23 Şubat’ta protokol açılışı yapılacak Kitap Fuarı kitapseveri ağırlamaya hazırlanıyor.

RİZE’DE EN BÜYÜK KİTAP FUARI BU CUMA GÜNÜ AÇILIYOR
88 views
21 Şubat 2024 - 10:24
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 
Rize Valiliği ve Rize Belediyesi tarafından Rize merkez sahil otopark alanı çay çarşı yanında düzenlenecek ve kişisel gelişim alanın önemli temsilcilerinden yazar Alişan Kapaklıkaya’nın onur konuğu olacağı Rize Kitap Fuarı 10 gün sürecek ve içerisinde çok sayıda etkinlik sergilenecek, 50 e yakın yazar okurlarıyla buluşacak.
Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’ın katılımıyla Rize Belediyesi Meydan Sosyal Tesisi’nde kitap fuarı basın lansmanı düzenlendi.
Rize Valiliği, Rize Belediyesi ve organizasyon komitesi tarafından 23 Şubat – 03 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Rize Kitap Fuarı, kitapseverler için birbirinden güzel etkinliklere sahne olacak.100 ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda, 10 gün boyunca bir çok söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktivitileri gerçekleştirilecek. Fuar süresince toplamda 500 den fazla etkinlik düzenlenecek. Fuar, özenli bir etkinlik programı ve on binlerce kitap çeşidi ile ziyaretçilerine tam bir kitap şöleni sunacak. Kültür dünyamızın vazgeçilmez temsilcileri Sahafların da hazır bulunacağı RizeKitap Fuarı’nda okurlar renkli stantlarla karşılaşacak.
Rize Kitap Fuarı, 10 gün boyunca okurla yazarın buluşma adresi olacak. Ziyaretçiler takipçisi oldukları 100’ü aşkın yazarla da bir araya gelme, kitaplarını imzalatma ve sohbet etme imkanı bulacak. Fuarın “Onur Yazarı” Alişan kapaklıkaya da, bir dizi etkinlikle okurlarıyla bir araya gelecek.
Çok sayıda kültürel etkinlik, imza ve söyleşi programlarının düzenleneceği Fuarın yüzlerce kitapsevere ev sahipliği yapması bekleniyor. 23 Şubat 2024 Cuma Günü Saat :14.00 da açılışı gerçekleştirilecek olan  Rize Kitap Fuarı her gün 23 Şubat -03 Mart 2024 tarihleri, 10.00- 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
timbir - birlik haber ajansi