Havadis53

Rize’de genç hafızlar sahurda buluştu

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD) tarafından genç hafızlara yönelik 29 Mart 2024 Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece “Sahur Buluşması” düzenlendi.

Rize’de genç hafızlar sahurda buluştu
90 views
31 Mart 2024 - 0:30

Rize İmam Hatip Ortaokulu Salonunda yapılan sahur programına Rize İHO Müdürü ve Rihad Başkan Yardımcısı Zeki Kuvel, Rize Kızılay Şube Müdürü Serkan Şenkaya, Rize İHH Başkanı Fatih Emiroğlu, , Rize Bir Işık Yak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Sukas, Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Genç Hafızlar ve Aileleri katıldı.

Rihad Yönetim Kurulu Üyesi Kurra Hafız Mustafa Türüt’ün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Rize İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve Rihad Başkan Yardımcısı Zeki Kuvel’in “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” ve Dernek çalışmaları hakkında bilgi vermesiyle devam etti.

Rize İHH Şubesi Başkanı Fatih Emiroğlu, İHH’ın faaliyetlerine kısaca değinerek, Rotamız Gazze, Yükümüz İnsani Yardım! sloganıyla 14 Nisan 2024’de Vicdanları harekete geçirmek ve ablukayı kırmak üzere, Gazze’ye gidecek yardım gemisi hakkında heyete bilgi verdi.

Rize Hafızlar Derneği (Rihad) Başkanı Mustekim Kaba ise yaptığı konuşmasında, “Rize Hafızlar Derneğinin amacının, Kur’ân-ı Kerimi öğrenen, öğreten, muhtevasına vakıf olmaya çalışan, bu minvalde hafızlık yapan gençlerin yaşadığı topraklara daha duyarlı, ümmet bilinci yüksek, hedefleri büyük, öz güven sahibi ve çevresine güzel örnek olabilen gençler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.” dedi.

Akabinde Emekli İmam Hatip Mahmut Selmani Sarı tarafından “Kur’an’a Göre İslâm ve Müslüman” konulu söyleşiye geçildi. Sarı, Müslüman olmak demek, bütün boyutlarıyla hem maddi hem manevi; bir başka ifadeyle hem fizik hem metafizik hayatı, Allah Teâlâ’nın koyduğu kurallara göre düzenleyip yaşamak demektir. Sonu ebedi kurtuluş olan bu kutlu görev inanç, ahlak ve amel üçgeninde tamamlanması gerektiğini ayet ve hadis bağlamında haziruna aktardı.

Daha sonra Rize Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdür Yardımcısı Hakan Bak ve Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Dini Musiki Eğitim Görevlisi Hüseyin AbdülMuhsin Düzenli tarafından haziruna yapılan musiki dinletisi eşliğinde Sahur yemeğine geçildi.

Program Hafızlar tarafından yapılan Hatim duasının yapılması ve Merkez İHO Hafızlık Sınıflarının restorasyonunda katkı sunanlara verilen teşekkür belgelerinin ardından toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayın;

https://rihad.org.tr/haber/rize-de-genc-hafizlar-sahurda-bulustu

timbir - birlik haber ajansi