Havadis53

Rize’de Hafızlar Sabah Namazında Taşçıoğlu Camii’nde buluştu

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD) ilimizde Ortaokul ve Liselerde Hafızlığını yapmış ve ya Hafızlık öğrenimi gören öğrenciler ile Merkez Taşçıoğlu Camiinde Sabah namazında bir araya geldi.

Rize’de Hafızlar Sabah Namazında Taşçıoğlu Camii’nde buluştu
132 views
26 Ocak 2024 - 23:00
Program kapsamında sabah namazından önce Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sohbet yapılıyor, cemaatle sabah namazı kılınıyor, salavat ve tesbihatlar getiriliyor, dualar ediliyor. Ardından ise hep birlikte kahvaltı yapılıyor.
Taşçıoğlu Camii’nde Ortaokul ve Lise okuyan hafız öğrencilere yönelik düzenlenen sabah namazı buluşmasına; Rize Hafızlar Derneği yönetim kurulu üyeleri , Okul Müdürleri, Öğretmenler, Kur’an kursu öğreticileri, İmam Hatipler, hafız öğrenciler, aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
26 Ocak 2024 Cuma günü sabahı, Taşçıoğlu Camii’nde düzenlenen program, namaz öncesinde Emekli İmam Hatib Mahmut Selmani Sarı’nın günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşma ile başladı.
Hafız Abdullah Karali’nin kıldırdığı Sabah namazının akabinde Cami İmam Hatibi Adem Erkan tarafından Sabah Namazı zikri yapıldı.
Sabah namazı buluşmaları hakkında bilgi veren Rize Hafızlar Derneği Sekreteri Mehmet Mercan şu ifadelere yer verdi: “Rize’de hafızlık öğrenimi gören öğrencilerimize milli ve manevi değerlerimizi kazandırmak amacıyla çeşitli faaliyetler düzenliyoruz. Bu bağlamda Rihad olarak düzenlemiş olduğumuz Sabah Namazı programına yoğun katılım gösteren Hafız öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor ve bizlere gurur vesilesi oldukları için kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Bu atmosferi bize ikram ve ihsan ettiği için Cenab-ı Hakk’a sonsuz hamd-ü senalar olsun.” ifadelerini kullandı.
Akabinde katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Daha sonra gerçekleştirilen eğitimin ardından genç hafız ve hafız adaylarıyla Halı Saha Futbol etkinliği düzenlenerek program sona erdi.
timbir - birlik haber ajansi