Havadis53

Rize’de Hafızlık Projesinin Paylaşım Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde gerçekleştirilen Hafızlık Projesinin ilimizdeki Paylaşım Değerlendirme Toplantısı, İl Müftüsü Naci Çakmakçı başkanlığında gerçekleştirildi.

Rize’de Hafızlık Projesinin Paylaşım Değerlendirme Toplantısı yapıldı
180 views
10 Ağustos 2023 - 1:00

Rize İl Müftülüğünde gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Rize İHO Müdürü Zeki Kuvel, Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba ile Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD) olarak hizmetini yürüttüğümüz RİZE İHO Hafızlık projesinin genel gidişatını, proje kapsamında geçtiğimiz dönem yapılan çalışmalar ile önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek faaliyetleri Rihad Yönetim Kurulu olarak İl Müftümüz Naci Çakmakçıyla değerlendirdik. 

Yapılan toplantıda projenin amacına ulaşması açısından paydaşların önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Müftü Çakmakçı, akademik başarısı yüksek hafızların yetişmesine katkı sunacak olan projenin içeriği ile ilgili çalışmaların hızlandırılmasına vurgu yaptı.
Fenni ilimlerle birlikte manevi ilmini almış ve iki yönü gelişmiş nesillerin yetiştirilmesinin amaçlandığı projenin önemine değinen Müftü Çakmakçı, bu alanda öğrenim görecek çocuklarımızın başarılı olması için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.
timbir - birlik haber ajansi