Havadis53

Rize’de hakkında 42 yıl 7 gün hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Rize’de çeşitli suçlardan hakkında 42 yıl 7 gün hapis cezası bulunan firari şahıs yakalandı.

Rize’de hakkında 42 yıl 7 gün hapis cezası bulunan şahıs yakalandı
311 views
31 Ocak 2024 - 21:09

Rize İl Emniyet Müdüürlüğünmden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdildi;

”Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan duyarlı ve titiz çalışmalar neticesinde fiziki takip sonucu tespit edilen;

Kişinin Kendisini Kamu Görevlisi veya Banka, Sigorta, Kredi Kurumlarının Çalışanı Olarak Tanıtması veya Bu Kurumlarla İlişkili Olduğunu Söylemesi Suretiyle Dolandırıcılık, İzinsiz Olarak Ateşli Silah veya Mermileri Ülkeye Sokma, İmal Etme, Nakletme, Satma, Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması suçlarından 42 yıl 7 gün kesinleşmiş hapis cezası ile 150 bin 600 TL para cezası bulunan ve 21.08.2023 tarihinden itibaren aranma kaydı bulunan R.K. isimli şahıs yakalanmış, şahsın yapılan üst aramasında 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir.

Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince R.K. hakkında gerekli işlemler yapılmış olup şahıs işlemlerin akabinde cezaevine teslim edilmiştir.

Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce ilimiz genelinde huzur ve güven ortamının devamı, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması, aranan şahısların yakalanmasına yönelik 23 Ocak-30 Ocak tarihleri arasında yapılan çalışmalar kapsamında toplam 32 şahıs yakalanarak haklarında gerekli adli işlemler yapılmış olup şahıslardan 19’u işlemlerin akabinde cezaevine teslim edilmiştir.

Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Kamuoyuna Duyurulur.”

timbir - birlik haber ajansi