Havadis53

Rize’de Halk Ekmek büfesinin ismi neden değişti?

Rize’de Halk Ekmek büfesinin ismi neden değişti?
589 views
02 Şubat 2022 - 21:31

halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, önceki güne kadar ‘Rize Halk Ekmek Büfesi’ olan ismin ‘Rize Ekmek Büfesi’ olarak değiştirilmesinin sebebini açıkladı. Saymaz, “Halk Ekmek adını ekmek büfesi yapınca siz yoksulluğu bitirmiş mi oldunuz? Kuyruklar ortadan mı kalkmış oldu?” diye konuştu.

halktv.com.tr yazarı gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi’nin konuğu oldu.

Rize’de önceki güne kadar Halk Ekmek büfesi olan ekmek büfesinin isminin ‘Rize Ekmek Büfesi’ olarak değiştirildiğini söyleyen Saymaz, “Rize’de Halk Ekmek büfesinin ismi neden değişti?” sorusuna da yanıt verdi.

whatsapp-image-2022-02-02-at-13-24-18-1.jpeg

Saymaz şunları söyledi:

“Rize Belediyesi, önceki güne kadar Halk Ekmek Büfesi olan adı Rize Ekmek Büfesi olarak değiştirdi. ‘Halk Ekmek’ ismi bile muhalefeti akla getiriyor diye muhtemelen. Fikir yürütüyorum…

‘Halk Ekmek’ ifadesi kuyrukları akla getirdiği için, ‘Halk Ekmek’ ifadesi yoksulluğu akla getirdiği için Rize gibi hem çaydan hem fabrikadan zengin olan şehirde bile artık Halk Ekmek kuyrukları uzadığı için Rize Belediyesi yıllardır Halk Ekmek Büfesi olan yerin adını Rize Ekmek Büfesi’ne çevirdi.

Halk Ekmek ifadesi artık muhalefeti, çözümsüzlüğü hatırlatıyor. AK Parti’nin insanları Halk Ekmeğine mecbur ettiğini hatırlatıyor. İnsanların 1 lira ucuz ekmek için kar, yağmur altında saatlerce kuyruğa girdiğini hatırlatıyor.

Halk Ekmek adını ekmek büfesi yapınca siz yoksulluğu bitirmiş mi oldunuz? Kuyruklar ortadan mı kalkmış oldu? Siz tabelaları değiştirerek yoksulluğu ortadan kaldıramazsınız. Siz levhaları değiştirerek adaletsizliği ortadan kaldıramazsınız. “

whatsapp-image-2022-02-02-at-13-24-19.jpegwhatsapp-image-2022-02-02-at-13-24-18-3.jpeg

 

timbir - birlik haber ajansi