Havadis53

Rize’de Halk Kütüphanesi Yapım Protokolü İmzalandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi kapsamında Çayeli İlçe Halk Kütüphanesi Yapımına İlişkin Protokol imzalandı.

Rize’de Halk Kütüphanesi Yapım Protokolü İmzalandı
265 views
25 Kasım 2022 - 22:58

Valilik toplantı salonunda Rize Valisi Kemal Çeber, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş ve Hayırsever Burhan Karal ile gerçekleştirilen imza töreninde Çayeli ilçesi Yenipazar Mahallesinde 2.122 m2 alan üzerinde modern Rize mimarisine uygun olarak yapılması planlanan Çayeli İlçe Halk Kütüphanesi için protokol imzalandı.

Törende konuşan Vali Çeber, “Kütüphaneler, yüzyıllar boyunca insanlığın ortak mirası olan bilgi ve birikimin saklandığı en önemli kuruluşlar olmuştur. Bakanlığımız özellikle son yıllarda hayata geçirdiği projelerle kütüphanelerimizi modern ve günümüz çağına uygun bir şekilde yenileyerek öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor.

Yaşadığımız çağda özellikle internet ve sosyal medya vasıtasıyla her ne kadar okuma ve öğrenme ihtiyacımız önemli ölçüde giderilse de tüm dünyada kütüphaneler ve kitaplar halen önemini devam ettirmekte, bizzat kitap ve kütüphaneler tercih edilmektedir.

Bugünde kamu ve hayırsever Burhan amcamız iş birliği ile Çayeli İlçe Halk Kütüphanemizin yapımı için protokol imzaladık. Bu vesile ile Burhan amcamıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen protokol imza töreninde Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir, Kültür ve Turizm İl Müdürü Esra Alemdaroğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Erol Bıyık da hazır bulundu.

 

 

timbir - birlik haber ajansi