Havadis53

Rize’de Kar Tatili 1 Gün Daha Uzadı

Rize’de Kar Tatili 1 Gün Daha Uzadı
243 views
18 Ocak 2022 - 21:50
Rize Valiliği olumsuz hava koşulları nedeniyle 19 Ocak Çarşamba günü il genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildiğini bildirdi.

Rize Valisi Kemal Çeber, kentte devam eden kar yağışı ve meteorolojiden alınan son tahminlere göre hava şartlarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların (buzlanma, don) önüne geçilebilmesi amacıyla 19 Ocak Çarşamba günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildiğini bildirerek, öğrencilere “karın tadını benim içinde çıkarı” dedi. Vali Çeber, kentte aynı gün kamuda görevli hamile ve engellilerin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

Vali Çeber, valiliğin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti: “Sevgili atmacalarım, yoğunluktan 2 gündür mesajlara bakamıyorum. Neler olmuş neler. İlçelerimizin farklı hava durumları nedeniyle verdikleri farklı tatil kararlarına sevinenler, üzülenler, kayanlar, düşenler, donanlar…:) Bazılarınızın üzüldüğünü gördüm şimdi ben de çok üzüldüm.. Bakın oraya 19.01.2020 yazdım ama bu sefer yakalayan olmadı henüz:) Tabiki 19.01.2022::))) karın tadını benim içinde çıkarın lütfen, sağlığınıza ve pandemi kurallarına dikkat!!! Ve sizden son ricam; Bu karda, buzda bizler için 24 saat köy yollarında fedakarca çalışan özel idare ekiplerimize, Belediye hudutlarında belediye ekiplerimize ve kış koşullarıyla mücadele eden tüm görevlilerimize dua edin, özellikle gıda bulamayan hayvan dostlarımızı unutmayın…”

timbir - birlik haber ajansi