Havadis53

RİZE’DE “KÜLTÜRLERİN BULUŞMA NOKTASI TÜRKİYE” KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ

RİZE’DE “KÜLTÜRLERİN BULUŞMA NOKTASI TÜRKİYE” KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ
342 views
18 Aralık 2021 - 15:22

Rize Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından Uluslararası Göçmenler Günü vesilesi ile “Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye” konulu kahvaltı ve bilgilendirme programı düzenlendi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Vali Yardımcısı Kübra Baka Kılıç, İl Göç İdaresi Müdürü Mürüvvet Serap Aydın, Rize SAGET-34 Bot Komutanı Mustafa Kürşad Taştan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İdris Altuntaş, kamu kurumu müdürleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Uluslararası öğrencilerle kahvaltı ile başlayan program, kongre ve kültür merkezinde tanışma ve bilgilendirme sunumları ile devam etti. 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olması dolayısıyla “Gelin Tanış Olalım” konsepti ile düzenlenen programın açılış konuşmalarının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve SGK İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

Programda ayrıca Göç İdaresi başkanlığının Büyüksün Türkiye, Tanısan Sen de Seversin konulu videoları ile Yurt Dışı Türk ve Akraba Topluluğu Bursları ve Rize’nin tanıtım filmine de yer verildi.

Program soru cevap bölümünün ardından sonlandırıldı.

timbir - birlik haber ajansi