Havadis53

Rize’de Nüfus Müdürlükleri 20 Öğrencinin İmdadına Yetişti

Rize’de Nüfus Müdürlükleri 20 Öğrencinin İmdadına Yetişti
373 views
28 Haziran 2021 - 20:37

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için Rize il genelinde açık bulundurulan nüfus müdürlüklerinden 20 öğrenciye geçici kimlik düzenlenerek sınava girmeleri sağlandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 26-27 Haziran’da il merkezleri ile bazı ilçelerden oluşan 200 sınav merkezinde 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Rize’de sınava girecek adayların acil iş ve işlemlerinin görülebilmesi ve öğrencilerin sorun yaşamaması için cumartesi ve pazar günü açık tutulan Rize Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü ile Çayeli, Pazar ve Ardeşen nüfus müdürlüklerinden 20 öğrenciye geçici kimlik belgesi düzenlenerek sınava girecek öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları sağlandı.

Sınavın ilk günü cumartesi günü Rize il genelinde toplam 17 öğrenciye geçici kimlik verilirken, bunlardan 9’u Merkez ilçede yer aldı. Çayeli ve Ardeşen’de 3’er, Pazar ilçesinde ise 2 öğrenciye geçici kimlik düzenlendi.

Bugün ise 3 adaya geçici kimlik kartı verilerek sınava katılımları sağlanırken, geçici kimlik belgeleri Merkez, Pazar ve Ardeşen ilçesindeki öğrenciler için düzenlendi.

Öte yandan Rize Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Enes Tüfekçi de çalışmaları yerinde takip etti.

timbir - birlik haber ajansi