Havadis53

Rize’de sağlık alanında önemli gelişmeler yașanıyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’ne yeni atamalar yapılarak eksiklikler gideriliyor.

Rize’de sağlık alanında önemli gelişmeler yașanıyor
286 views
21 Aralık 2023 - 20:23

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesine, çocuk nöroloji, çocuk immünoloji ve alerji yandal uzmanları atanacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, “Kısa bir süre önce 5 genel pediatri uzmanı da atanmıştı. Böylece Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği, 4 asistan hekim, 11 genel pediatri uzmanının yanı sıra çocuk nefroloji, çocuk kardiyoloji, çocuk nöroloji, çocuk immünoloji ve alerji, çocuk endokrinoloji ve neonatoloji (yenidoğan) yandal uzmanları ile Rize halkına sağlık hizmeti vermeye devam
edecektir. Hastanemizde ayrıca, yüksek riskli gebelik uzmanı olarak da bilinen perinatoloji uzmanı, diğer adıyla perinatolog da yakın zamanda aramıza katılacaktır. Çok modern ve tam teşekküllü yeni doğan yoğun bakım servisimizin de hizmete alınmasıyla Rize’de sağlık hizmetlerinde ciddi iyileştirmeler yapılmıştır. Hastanemizde ayrıca, erişkin immünoloji ve alerji, nükleer tıp, tıbbi patoloji, genel cerrahi uzmanları da yakında göreve başlayacaktır. Sağlık Bakanımıza taleplerimize verdiği destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

timbir - birlik haber ajansi