Havadis53

Rize’de Siyasiler Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’nda Bir Araya Geldi

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 11. Sene-i devriyesinde İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde bir anma ve anlama programı gerçekleştirdi.

Rize’de Siyasiler Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’nda Bir Araya Geldi
330 views
20 Şubat 2022 - 21:50

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Milletvekili Cafer Güneş’in konuşmacı olarak katıldığı programa Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Saltuk Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Gönül Er, Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Hızır Can, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar ve Saadet Partisi Genel İdare Kurlu Üyesi Hasan Uzun’un açılış konuşmalarını yaptığı programda, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Güneş, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın siyasi hayatından ve davasından kesitler anlattı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çaya en büyük zammı yapan lider olduğunu hatırlatan Güneş, bugün çayın sıkıntılarının giderilemediğini ve gübre fiyatlarının sürekli artış gösterdiğini, bunun sebebinin ekonomik istikrarsızlığın olduğunu vurguladı, “Biz gelirsek israf önlenir, yolsuzluk önlenir, kaynaklar hak edene gider ve oturur bir de plan yaparız; Türkiye’nin nüfusu ne kadar artıyor, artan nüfusa ne kadar okul lazım, mezun olan çocuklara ne kadar iş yeri lazım, iş yerindeki üretim nerelerde pazarlanacak diye. Devlet budur arkadaşlar, sabahtan akşama kadar kavga etmek değil. Eğer bunu yaparsanız Allah bereketini de verir.” dedi.

timbir - birlik haber ajansi