Havadis53

Rize’de Tıbbi Onkolog, tedavi verdiği servise hasta olarak geldi

Rize’de 20 gün önce kanser teşhisi konulan Tıbbi Onkolog Dr. Esra Aydın, hastalarına tedavi verdiği servise bu kez hasta olarak geldi. Mesai arkadaşları Dr. Aydın’ı, moral vermek için süsledikleri tedavi alanında karşıladı.

Rize’de Tıbbi Onkolog, tedavi verdiği servise hasta olarak geldi
509 views
16 Aralık 2023 - 10:31

HABER: ARZU ERBAŞ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Onkoloji bölümünde görev yapan Tıbbi Onkolog Dr. Esra Aydın’a (38) 20 gün önce lenfoma teşhisi konuldu. Dr. Aydın lenfoma tedavisini, 2021 yılı temmuz ayından beri görev yaptığı hastanede almaya başladı. Ameliyatını olan ve tedavi sürecine geçen Esra Aydın, daha önce hastalarına tedavi verdiği onkoloji bölümüne bu kez hasta olarak geldi. Dün haftalık tedavisinin ilk kuru için hastaneye gelen Dr. Esra Aydın’a mesai arkadaşları moral vermek için sürpriz yaptı. Servis koridoru balonlarla süslenirken, pasta kesildi, grup Lavi mini bir konser verdi. Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’ın da desteğiyle, sorumlu hemşire Fatma Çatal Aydın’ın hemşire, hekim ve personelin organize ettiği sürprizli karşılamaya, hastane Başhekimi Dr. Özcan Yavaşi, mesai arkadaşları, Sağlık-sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz ile hastalar ve yakınları katıldı. Yapılan sürpriz karşısında duygu dolu anlar yaşayan Dr. Esra Aydın emeği geçen herkese teşekkür etti.

HEKİM MODUNDAN ORADA HASTA MODUNA GEÇTİM

Tedavi verdiği hastaneye hasta olarak gelen Tıbbi Onkolog Dr. Esra Aydın “2 yıl önce buraya mecburi hizmetle başladığımda kemoterapi verdiğim ünitemizde tedavi alacağımı hiç düşünmezdim. İnsanın kanser veya lenfoma gibi bir hastalığın başına geleceğini öngörmesi mümkün değil. Bu sefer tedavi verdiğim hekim modundan orada hasta moduna geçtim. Hastalarıma da hem moral motivasyon olsun diye tedavimi de görev yaptığım hastanede almak istedim. Hastanemizde her türlü olanaklar var, her türlü ilaca erişimimiz var. Oldukça güzel bir ekip var. Burada tedavimi olup, inşallah güzel sonuçlarla tekrar biraz önce işimin başına dönüp, tekrar hastalarıma hizmet vermek istiyorum. Bu sefer hastalık atlatmış bir hekim olarak daha fazla empati duygumda gelişerek ve onlara da bir örnek teşkil ederek çalışacağım” dedi.

“DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNE Mİ GİTTİM, İLAÇ TEDAVİSİNE GİTTİM, ANLAYAMADIM”

Yapılan sürprizle moral bulduğunu belirten Dr. Aydın “Bana sürpriz hazırlanmış, hiç haberim yoktu. Hastaneye giderken ne olacak tedavim nasıl falan diye çok stresliydim. Ama hastaneye gittiğimde doğum günü partisine mi gittim, ilaç tedavisine gittim, anlayamadım. Pasta falan kestik, mini bir konser oldu. Çok emek verilmiş. Mesai sonrası kalıp oraları süslemişler. Değer verdiklerini görmek çok kıymetli o yüzden de hepsine çok teşekkür ediyorum. Tedavim bitip göreve döndüğümde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bir şeyleri ezbere anlatmakla onu yaşayarak anlatmak farklı bir şey. Mesela pet odalarının öyle soğuk olduğunu bilmiyordum. Belki bir hastadan pet isterken artık yanınızda bir battaniye tarzı bir şey de alın buralar soğuk oluyor diyebilmeyi öğrendim” ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi