Havadis53

Rizeli iş insanı davet etti, Arap yatırımcılar Rize’ye gelecek

Abu Dabi’de gerçekleşen BAE-Türkiye İş Forumu’na katılan Rizeli iş insanı Efor Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programda Katar Devleti Emiri Tamim bin Hamad el Sani’yle de görüştü. Akkuş’un daveti ile Arap yatırımcılar Ağustos’ta Rize’ye gelecek.

Rizeli iş insanı davet etti, Arap yatırımcılar Rize’ye gelecek
436 views
21 Temmuz 2023 - 10:50

HABER:ARZU ERBAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan Körfez turu kapsamında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından BAE-Türkiye İş Forumu yapıldı. Abu Dabi’de, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın’ın da katılımıyla gerçekleşen BAE-Türkiye İş Forumunda, iki ülkeden başta gayrimenkul, müteahhitlik, sanayi, tarım, gıda, bilişim ve bankacılık olmak üzere birçok sektörden çok sayıda iş insanı bir araya geldi. Toplantıya Türkiye’den katılan iş insanları arasında Rizeli Efor Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş da yer aldı. Akkuş ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Katar Devlet Sarayı’ndaki programda Katar Devleti Emiri Tamim bin Hamad el Sani’yle görüştü. Her iki ülke bakanları ile görüşme fırsatı bulan İbrahim Akkuş çok verimli bir program olduğunu söyledi.

‘AĞUSTOS AYINDA ARAP YATIRIMCILARLA RİZE’DE BULUŞMUŞ OLURUZ’

Efor Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, “Ülkemiz açısından Körfez’deki iş forumlarında çok verimli toplantılar geçirdik. Oradaki meslektaşlarımız, aynı zamanda iş insanlarıyla bir araya geldik. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle üst düzey toplantılar yapıldı. Yatırımlar için karşılıklı sözler verildi. Arap iş dünyasından ciddi bir yatırım atağı öngörüyoruz. Ülkemizde arazi, arsa, daire yatırımlarının yanı sıra büyük ölçekte yatırımlara öncelik vermelerini istedik. Arap yatırımcıların Rize’ye turizm alanı başta olmak üzere yapabilecekleri yatırımlarla ilgili üst düzey toplantıların yapılacağı bir zemin hazırladık. Bir sonraki toplantımız Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) başkanlığında Türkiye’de yapılacak. Ağustos ayında ise Rize’de bir toplantı planladık. Yatırımcıları davet ettik. Ağustos ayında Arap yatırımcılarla Rize’de buluşmuş oluruz. Efor Group olarak kendi kendine yeten bir Türkiye için durmadan çalışırken, ülkemizin gücünü artıracak büyük ölçekli yatırımlar için de uluslararası iş birlikleriyle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

timbir - birlik haber ajansi