Havadis53

Rizeliler Cumhurbaşkanımız konusundaki hassasiyetlerini ortaya koydular

Rizeliler Cumhurbaşkanımız konusundaki hassasiyetlerini ortaya koydular
361 views
21 Mayıs 2021 - 8:34

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize ziyaretinin ardından bir açıklamada AK PARTİ Rize Milletvekili Muhammed Avcı’dan geldi.

Rize ziyareti sırasında İkizdere ve Çayelinde çıkan gerginlikleri değerlendiren Ak Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Rizeliler sayın Cumhurbaşkanımız konusundaki hassasiyetlerini ortaya koymuşlardır diyerek “Kendi ülkenin Cumhurbaşkanına katil benzetmesi yapıp, iki gün sonra onun en çok destek gördüğü, en çok sevildiği ilde, baba ocağında böyle bir program hangi maksatla düzenlenir? Bunun adı provakasyon değil de nedir? ” diye sordu.

Milletvekili Avcı “Çok büyük bir provakasyon Rizeli hemşehrilerimizin sağduyusu sayesinde ucuz atlatıldı! Hemşehrilerimiz demokratik tepkilerini ortaya koyarken asla şiddete müracaat etmedikleri gibi Sayın Akşener’in korumaları tarafından tartaklandılar! Mağdur değil mağrursunuz! “ diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daha önceki Rize ziyaretinde hiç bir sorun yaşanmadığını dile getiren Avcı: “Sayın Akşener Cumhurbaşkanı adayı olarak daha öncede Rize’ye geldi ve hiçbir olay yaşanmadı. Bugün yaşanan durum açık bir şekilde hemşehrilerimizin taammüden tahrik edilmesi sonucu ortaya çıkmış ve Rizeliler sayın Cumhurbaşkanımız konusundaki hassasiyetlerini ortaya koymuşlardır. Bu zor günde görev yapan ve olayların büyümeden önlenmesini sağlayan tüm güvenlik güçlerimize hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum. ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi