Havadis53

Rize’nin Pazar İlçesinde sağanak su baskınlarına neden oldu

Rize’nin Pazar İlçesinde sağanak su baskınlarına neden oldu
294 views
14 Ağustos 2021 - 0:50

Rize’nin Pazar ilçesinde akşam saatlerinde bastıran sağanak yağış dolayısıyla bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Doğancan İlek/ Cevahir Topaloğlu

Rize ve ilçelerinde etkili olan sağnak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Rize’nin Pazar İlçesinde bazı ev ve işyerlerini su bastı. Öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde etkisini arttıran sağnak yağış Pazar’ı sular altında bıraktı.

Tıkanan mazgallar Pazar’ı sular altında bırakırken vatandaşlar iş yerlerindeki suları boşaltmaya çalıştı. Merkez Mahallesi’nin Çarşıbaşı mevkisinde bazı binaların zemin ve bodrum katları sular altında kaldı. İş yeri sular altında kalan esnaf ise Belediye’nin görevini yapmadığını söyledi.

LANET OLSUN BÖYLE BELEDİYEYE

İlçe Esnaflarından Ekrem Biber: “ Bizleri su basmasının nedeni Belediye’nin pasif olmasıdır. Kanallar tıkalı belediiye buraya gelip kanalların ucunu kaldırsa hiçbir tarafı su basmayacak. Belediyenin çöpçüsü de başkan traktörcüsü de başkan belediye kimdir belli değil. Su bastı dükkanlarımızı kimin ne yaptığı belli değil. Bu saatten sonra uğraşıyoruz, temizlik yapacağız. Lanet olsun böyle belediyeye de böyle düzenede, böyle işkenceyede. Burada belediye başkanının görevini çöpçü yapıyor. Burada seçim lazım. Bu böyle gitmez. Çöpçüye yalvarıyoruz kanalları aç diye verdiği cevap ederci gelmemiş köyünde. Bunların sebebi Pazar Belediyesinin pasif olmasıdır. ” diyerek tepki gösterdi.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir