Havadis53

Rizespor Basın Sözcüsü Selimoğlu Bombaları Patlattı

Rizespor Basın Sözcüsü Selimoğlu Bombaları Patlattı
623 views
10 Temmuz 2021 - 11:39

Çaykur Rizespor basın Sözcüsü Selim Selimoğlu canlı yayında bombaları patlattı!

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Selim Selimoğlu katıldığı bir canlı yayında yeşil mavili takımın transferinden alt yapısına ve geleceğe dönük açıklamalarda bulundu. Basın Sözcüsü selim Selimoğlu açıklamasında, “Transfer çalışmalarını hocamızın raporu doğrultusunda yürütüyoruz. Sözleşmesi biten oyunculardan sadece İsmail Köybaşı ile devam etmek istiyoruz. Kendisiyle başkanımız görüştü. Büyük olasılıkla takımda kalacak. Birde sözleşmesi devam eden ancak maliyeti yüksek yabancı oyuncular vardı onlarla da sözleşmeleri karşılıklı anlaşarak fesih ettik. Bu oyuncuları göndererek yabancı kotasını açtık. Şimdi transfer zamanı, takıp ettiğimiz çok oyuncu var. Bunlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bir kısmıyla sona yaklaştık. Birkaç gün içinde imzalar art arda gelebilir” dedi.

Selimoğlu transferde ismi geçen oyuncularla ilgili bilgilerde verdi. Selimoğlu, “Prensip olarak pek isim vermek istemem ama geçen sezon Çin liginde oynayan ancak bonservisi elinde olan Solomon Rondon ile prensipte anlaştık. Birkaç gün içinde bu oyuncu ile resmi imzayı atacağız. Bolasie istediğimiz bir oyuncu, başka isteyen kulüplerde var. Görüşmeye devam ediyoruz. Kulübün menfaatleri doğrultusunda bu transferin gerçekleşmesi için biz elimizden geleni yapıyoruz. Medyada adı geçen Stephan Okaka, Bernand Mensah ve Simon Deli ile söyleyebileceğimiz bir şey yok. Taraftarımızın içini rahatlatmak için çok daha heyecan verici oyuncular alacağız. İki orta saha iki de hücum oyuncusu takıma alacağız. Bunlarla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Ses getirecek transferlerimiz olacak” dedi.

Rizespor’un geleceğinin alt yapı olduğunu kaydeden basın Sözcüsü Selim Selimoğlu, “Tahir Kıran başkanımız genç oyuncularla ilgili yönetimimizin fikrini belirtti. Biz Rizespor’ un yönetimine talip olurken kısa, orta ve uzun vadede yapacaklarımızı planlamıştık. Kısa vadede sportif başarıda gerektiği için takımı gençlerden kurmak sıkıntı verebilir. Bu nedenle tecrübeli oyuncularda alıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Çaykur Rizespor kaliteli futbolcular üreten bir takım olacak. Alt yapı için birkaç isimle görüştük, değerlendiriyoruz şu anda. Önümüzdeki 10 gün içerisinde bu konudaki isim netleşir” dedi.

Taraftarın bu sezon rahat maç seyredeceğini belirten Selim Selimoğlu, “Taraftarımız bizi yolda çevirip şeker hastası oldum, kalp hastası oldum serdenişleri var. Taraftarımız içi rahat olsun. Bu sene rahat maç izleyecekler. Kısa zamanda büyük hedeflerimiz yok ama zaman içerisinde Türkiye’ nin süper kulüplerinden biri olacağız. Bu konuda taraftara da, basına da bize’ de iş düşüyor. Kolektif bir şekilde bunu başaracağız. Çaykur Rizespor artık asansör takım olmaktan çıkacaktır” dedi.

timbir - birlik haber ajansi