Havadis53

RTE ÜNİVERSİTESİNE TEKNOFESTEN ÖDÜL

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Milli teknoloji ürünlerinin sergilendiği dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali olan TEKNOFEST Ankara’dan ödülle döndü.

RTE ÜNİVERSİTESİNE TEKNOFESTEN ÖDÜL
167 views
06 Eylül 2023 - 15:45

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Festivalde düzenlenen yarışmalar çerçevesinde, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kenan Kanburoğlu, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ersen Beyatlı, Dr. Öğr. Üyesi Yiğit Mahmutoğlu ile öğrencilerimiz Muhammet Sergen Yılmaz, Adnan Kocatürk ve Ömer Ergin’den oluşan Rise Teknoloji – Simclever Takımı, Teknofest Girişim Yarışması; Eğitim Teknolojileri Hızlandırma Kategorisi’nde en iyi girişim ödülü aldı.

Üniversitemiz ortaklığında kurulmuş olan Dijitalpark Teknokent Anonim Şirketi tarafından desteklenen ön kuluçka girişimcimiz İbrahim Ercankal ise Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri Hızlandırma Kategorisi’nde birinci seçildi. RTE Üniversitesi Öğretim üyeleri, öğrencilerimizi ve girişimcimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Kaynak: RTEÜ Basın

 

timbir - birlik haber ajansi