Havadis53

RTEÜ 2021-2022 Akademik Yılı Duyurusu

RTEÜ 2021-2022 Akademik Yılı Duyurusu
360 views
27 Ağustos 2021 - 17:03

Sevgili Öğrencilerimiz,

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi derslerinin 20 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacağını duyurmuştuk. Ancak son dönemde ilimizde ve ülkemizde COVİD-19 vakalarının tekrar artmış olması ile bu sene ÖSYM tarafından Üniversitelere ikinci ek yerleştirme yapılacak olması gibi sebeplerden dolayı Senatomuz, Güz Dönemi derslerinin başlama tarihini yeniden gündemine alarak değerlendirmiştir. Yapılan müzakereler sonucunda, 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi derslerinin 04 Ekim 2021 Pazartesi Günü (Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri hariç) başlamasına karar verilmiştir. Akademik Takvimler yeni duruma göre güncellenerek Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.

Üniversitemizde 2021-2022 akademik yılında eğitimin, Yükseköğretim Kurulu Kararları ve Sağlık Bakanlığı tedbirleri dikkate alınarak, “hibrit eğitim” şeklinde (yüz yüze ve uzaktan eğitim karması) yapılması planlanmaktadır.

Bu planlamada, kampüslerimiz ile binalarımızdaki yoğunluğu azaltmak için bazı dersler uzaktan eğitim yöntemi ile bazı dersler de sınıf ortamında yüz yüze yapılacaktır. Özellikle yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde her türlü önlem alınmaktadır.

Eğitim-öğretim sürecinin işleyişine ilişkin ayrıntılı kararlar ile hangi dersin ne şekilde yapılacağı konusu Senatomuz tarafından belirlendikten sonra sizlere en kısa sürede duyurulacaktır.

Yüz yüze eğitime başlayabilmemiz, çok özlediğiniz okullarınıza kavuşabilmeniz ve eğitim-öğretim sürecinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için siz sevgili öğrencilerimizden ricamız dönem başlamadan önce aşı sürecinizi tamamlayarak bizlere destek olmanızdır. Aşı olmak aynı zamanda bir toplumsal sorumluluktur, lütfen aşılarınızı olunuz.

Senatomuzun almış olduğu kararı öğrencilerimize sevgiyle duyurur, sağlık ve esenlik içinde kampüslerimize bekleriz.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü

timbir - birlik haber ajansi