Havadis53

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
527 views
11 Ağustos 2021 - 22:29

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı fakülte birincisi Abdül Samet Aslan mezun öğrenciler adına konuşmasını yaptı.

Törende, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Rize Valisi Kemal Çeber konuşma gerçekleştirdi.

Tören de konuşan Rize Valisi Kemal Çeber, “Türkiye’nin dört bir yanından geldiniz ve ilimizde eğitiminizi tamamladınız. Üniversitemiz sosyal imkânları ile teknik donanım ve akademik kadrosuyla çok özel bir yere sahiptir. Fakülte binamız yeni inşa edildi. Ben hem rektörümüzün hem de Zeynep hocamızın nasıl büyük bir hassasiyetle inşaat aşamasını takip ettiklerini ve teknik ekipmanları nasıl titizlikle seçtiklerinin canlı şahidi oldum. Fakülte binamız memleketimize ve milletimize hayırlı olsun. Allah, sizlere verilen bu emeklere ve gösterilen gayretlere layık birer hekim olarak milletimize hizmet etmeyi nasip etsin.” dedi.

Rektör Karaman konuşmasına, Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılanları selamlayarak başladı.

Diş Hekimliği Fakültesinin 2010 yılında kurulduğunu ve dördüncü dönem mezunlarını verdiğini ifade eden Rektör Karaman, “Diş Hekimliği Fakültemizde şu anda 1 Profesör, 7 Doçent, 13 Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere 81 öğretim elemanı görev yapmakta, halkımıza diş hastalıkları ve tedavisi konusunda hizmet etmektedir.” dedi.

Pandemi şartlarına rağmen Üniversitenin akademik performans ve başarısının her geçen gün yükseldiğini belirten Rektör Karaman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin her alanda gelişim ve değişim trendini yakalamış bir üniversite olarak yoluna devam ettiğini ifade etti.

Rektör Karaman konuşmasını, “Umarım Rize’de ve Üniversitemizde geçirdiğiniz yılları çok iyi değerlendirmişsinizdir. Çünkü bu ülkenin ve bu milletin sizlere ihtiyacı vardır. Bundan sonra yeni bir döneme giriyorsunuz, artık hayata atılacaksınız. Diş hekimi olarak bu ülkeye ve bu millete hizmet edeceksiniz. İnsanları sevmek, adaleti gözetmek ve kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkalarına yapmamak temel prensibiniz olsun. Vatanınıza, ülkenize ve milletinize bağlı olun, onu yüceltmek için çalışın. Bu ülkenin ve bu milletin menfaatleri sizlerin kırmızı çizgileri ve ortak paydası olsun. 2020-2021 Akademik yılında Diş Hekimliği Fakültemizden mezun olan siz değerli öğrencilerime başarılarla dolu sağlıklı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyorum.” diyerek tamamladı.

Konuşmaların ardından, fakülte birincisi Abdül Samet Aslan’a, Rize Valisi Kemal Çeber ile RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, fakülte ikincisi Fatma Gök’e, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak ve fakülte üçüncüsü Şeyda Tanrıtanır’a, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman tarafından belge ve plaket takdim edildi. Ardından, mezunlar için diploma töreni gerçekleştirildi.

Törenin sonunda, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş mezun öğrencilere hekimlik andını okuttu ve öğrenciler mezuniyetlerini keplerini havaya fırlatarak kutladı.

Törene, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, RTEÜ RektörüProf. Dr. Hüseyin Karaman, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman,  Rize İl Jandarma Komutanı Alb. Hakan Dedebağı, Üniversite yöneticileri ve akademik personel katıldı.

timbir - birlik haber ajansi