Havadis53

RTEÜ elektrik ve enerji bölümü öğrencileri teknik gezi düzenledi

Recep Tayyip Erddoğan Üniversitesi (RTEÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu elektrik ve enerji bölümü öğrencileri Sanko A.Ş. ‘ye ait Cevizlik ve Kızılağaç Hidroelektrik Santrallerine teknik gezi düenleyerek, incelemerlerde buldundu.

RTEÜ elektrik ve enerji bölümü öğrencileri teknik gezi düzenledi
131 views
05 Haziran 2024 - 16:08

RTEÜ Teknik Bilimler MYO elektrik ve enerji bölümü öğrencileri Rize’nin İkizdere ileçsinde en büyük kurulu güce sahip Sanko A.Ş. ‘ye ait Cevizlik ve Kızılağaç Hidroelektrik Santrallerine teknik gezi düenleyerek, incelemerlerde buldundu.

RTEÜ Teknik Bilimler MYO sayfasında yer alan haberde şu ifadelere yer verildi; ”Elektrik ve Enerji Bölümümüz, Elektrik Programımız tarafından “Elektrik Enerji Santralleri” dersi kapsamında 31.05.2024 tarihinde, Rize’de en büyük kurulu güce sahip İkizdere SANKO Cevizlik ve Kızılağaç Hidroelektrik Santrallerine teknik gezi düzenlenmiştir. Teknik Gezi Etkinliğimiz Meslek Yüksekokulumuz öğretim elemanları Öğr.Gör.Hüseyin Kösoğlu, Öğr. Gör. Hasan Turgut, Öğr. Gör. Ayhan Akçair ve Öğr. Gör. Adem Kalender nezaretinde ve 22 öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Teknik Gezimiz kapsamında işletme ziyareti izni ve imkanı sunan SANKO Enerji Şirketi yetkililerine ve gezi boyunca öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimize eşlik eden, bilgilendirmelerde bulunan işletmelerde görevlisi Elektrik Mühendislerine ve İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu personellere çok teşekkür ederiz.”

Haber: Furkan Özgürbüz

timbir - birlik haber ajansi