Havadis53

RTEÜ Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Toplantısı Yapıldı

RTEÜ Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Toplantısı Yapıldı
263 views
06 Eylül 2021 - 21:38

RTEÜ Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

RTEÜ Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Sayın İsmail Kahraman’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda mütevelli heyet faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu, bugüne kadar yapılan çalışmalar,  vakfın mali durumu ve hayata geçirilmesi hedeflenen projeler görüşüldü.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, Üniversitemizin gelişerek büyümesi, nitelikli bir üniversite olması için yaptıkları çalışmalar dolayısıyla Kurucular Kurulu Başkan ve Üyeleri ile Rektörümüz ve akademik personele teşekkür etti.

RTEÜ Geliştirme Vakfının bu zamana kadar Üniversitemizin fiziki ve teknolojik altyapısı ile eğitim, araştırma ve uygulama imkânlarının geliştirilmesine destek verdiğini bunun yanında akademik ve idari personelin ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayarak başarılı öğrencileri de ödüllendirdiğini ve desteklediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geleceğe dair iddiası ve hedefleri olan ülkemizde, üniversitelerin bilimde, teknolojide, sanatta ve kültürde çığır açan başarılara imza atan eğitim kurumları olması gerektiğini ifade ederek bu anlamda RTEÜ’nün katetmiş olduğu mesafenin mutluluk verici olduğunu, ancak daha iyi olması için de çalışmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi.

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman da toplantıda bir konuşma gerçekleştirerek Üniversitemizin kuruluşundan bugüne gelişim sürecini anlattı. 15 yıl içinde geldiği noktayı, Türkiye’deki ve dünyadaki üniversiteler arasındaki yeri, akademik başarı ve performans açısından ulaştığı seviyeyi anlattı.

Rektör Karman konuşmasının sonunda, Üniversiteye kuruluşundan bugüne kadar destek veren başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ÜniversiteGeliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı  İsmail Kahraman’a, Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar’a, kurucular kurulu üyelerine, Rize milletvekillerine, hayırseverler ile akademik ve idari personele teşekkür etti.

 

timbir - birlik haber ajansi