Havadis53

RTEÜ Öğretim Üyelerinin Projeleri TÜBİTAK’tan Destek Aldı

RTEÜ Öğretim Üyelerinin Projeleri TÜBİTAK’tan Destek Aldı
483 views
29 Aralık 2021 - 17:46

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercüment Yüzüak ile Doç.Dr. Fatih Gül’ tarafından hazırlanan projelerin TÜBİTAK’tan destek aldıkları bildirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ)’den yapılan açıklamada, TÜBİTAK 2021 Yılı 2. Dönem 1001 – “Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’’ Projelerinin Bilimsel değerlendirme sonuçlarını yayımlandığı bildirildi.

Açıklamada, TÜBİTAK tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden (RTEÜ) başvurusu yapılan 2 projenin desteklenmeye hak kazandığını bildirildiği ifade edilerek, üniversiteler tarafından önerilen araştırma projelerinden bilimsel olarak desteklenmesine karar verilen projelerin üniversitelere dağılımına bakıldığında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin tüm üniversiteler arasında 27. sırada yer aldığı belirtildi.

RTEÜ’den destek alan projelerin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercüment Yüzüak tarafından sunulan ‘‘Kompozisyon Mühendisliği Yardımıyla Katıhal Tipinde Bite Tabanlı Yeni Nesil Segmentli Termoelektrik Nanojeneratör (S-Tenj) Tasarımı ve Üretimi’’ ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Fatih Gül tarafından sunulan ‘‘Gıda Güvenliğinde Sevkiyat ve Soğuk Zincir Uygulamaları İçin, Nesnelerin İnterneti (Iot) Tabanlı, Çok Amaçlı Takip Cihazı Geliştirilmesi’’ olduğu kaydedilerek, “Projeleri desteklenen Öğretim Üyelerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” ifadesi kullanıldı.

 

timbir - birlik haber ajansi