Havadis53

RTEÜ parkında renkler değişti

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin (RTEÜ) sahilde yapımına devam ettiği Batı Park projesindeki spor sahalarının bordo mavi renkli zemini yeşil mavi renklere dönüştürüldü.

RTEÜ parkında renkler değişti
284 views
10 Temmuz 2023 - 20:42

HABER: ARZU ERBAŞ

RTEÜ’nün Fener Mahallesi’ndeki Zihni Derin Kampüsü önünde sahile dolgu yapılarak kazandırılan alanda başlattığı Batı Park Projesi devam ediyor. 134 dönüm araziyi kapsayan projede 1. etap çalışmaları tamamlanırken, 2. etap için hazırlıklar yapılıyor. 1 amfi tiyatro, oturma ve dinlenme alanları, kafeterya, yürüyüş ve bisiklet parkurları, kapalı ve açık oyun parkları, futbol sahası, spor salonu, halı sahalar, tenis kortları gibi çok sayıda mekanın yapılacağı Batı Parkta futbol sahası ile tenis kortları tamamlandı.

Ancak tenis kortlarının zeminin bordo mavi olması eleştirilere sebep oldu. Sosyal medyada gündeme gelen zemin kaplaması, tartışmaların sona ermesi amacıyla yeşil mavi renklere dönüştürüldü.

Batı Park’ın daha önceden sadece üniversite öğrencileri ve personeline açık olacağı duyurulmuştu. Vatandaşlar yapımı tamamlanan spor tesislerin hizmete açılarak vatandaşların kullanımına da sunulmasını bekliyor.

timbir - birlik haber ajansi