Havadis53

RTEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi temel atma töreni Vali Kemal Çeber’in katılımları ile gerçekleştirildi.

RTEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi
113 views
20 Mayıs 2022 - 23:18
İslampaşa Mahallesinde Çaykur Eski Paketleme Fabrikası mevkiinde yapılacak olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi temel atma törenine Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ve diğer ilgililer katıldı.
Temel atma töreninde konuşan Vali Kemal Çeber, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin hem akademik anlamda hem de fiziki olarak her geçen gün kendisini geliştirerek büyümeye devam ettiğini belirterek, “Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana başarı çıtasını her geçen yıl yükselterek ülkemizin önde gelen üniversitelerinden olmuştur. Üniversiteler şehirlerin itici güçlerinden biridir. Şehirlerin gelişmesinde ve kalkınmasında en temel güçlerindendir. Bugün gerçekleştireceğimiz temel atma töreni de hem üniversitemizi hem de ilimiz güçlendirecektir.
İlimiz için çok önemli bir yatırım olan Rize Artvin Havalimanı’nı açmanın heyecanını yakın bir zamanda yaşadık. Daha birçok önemli projemizde devam etmektedir. Bu yatırımlar ilimizin gelişmesi ve kalkınmasında önemli bir rol oynayacaktır. Bu vesile ile temelini atacağımız Sağlık Bilimleri Fakültelimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Törende konuşan Rize Milletvekili Hayati Yazıcı 21. yüzyılın en büyük özelliğinin bilgi üretmek ve üretilen bilgiyi kullanmak olduğunu belirterek, “ O ünitelerden birinin temelini atıyoruz. İnşallah gençlerimiz bu eğitim kurumlarında yetişir, donanımlı hale gelir ve insanlık gerçekten sorunlarının çözümü konusunda başvuracağı kaynakların daha da zenginleşmesine vesile olduğumuzu görür. Hep birlikte bu hedefe odaklanmış olarak bugün bu eserin temelini atıyoruz” dedi.
Sağlık Bilimleri Fakültesinin başta RTEÜ ve Rize olmak üzere ülkemiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman ” Üniversitemizin kurulmasında ve bugünlere gelmesindeki katkı ve destekleri dolayısıyla başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ilimizin milletvekilleri ile siyasilerine, vali ve belediye başkanlarımıza, üniversitemizin gelişmesi için maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı ve üyelerine, üniversitemizin gelişmesi için özverili olarak çalışan akademik ve idari personelimize, bizleri kırmayarak davetimize icabet eden ve bu mutlu günümüzde yanımızda olan siz değerli konuklara ve tabi ki asıl varlık sebebimiz sevgili öğrencilerime şahsım ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ailesi adına ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi temeli dualar eşliğinde atıldı.

sanalbasin.com üyesidir