Havadis53

RTEÜ’nün Asya Üniversiteleri Arasındaki Başarısı

RTEÜ’nün Asya Üniversiteleri Arasındaki Başarısı
379 views
05 Haziran 2021 - 12:23
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi dünyanın en iyi Asya üniversiteleri listesine girdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin son yıllarda bilimsel başarı ve toplumsal hizmet çalışmalarıyla dünya üniversiteleri listelerinde adından sıkça söz ettirdiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Times Higher Education’ın (THE) dün yayınlanan 2021 Asya Üniversiteleri sıralamasında (THE Asia University Rankings 2021) 401+ sıraya yerleşerek, kıtalar bazında değerlendirilen sıralamada Asya’nın en iyi üniversiteleri listesine adını yazdırdı. Dünyanın en saygın yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarından biri olan Times Higher Education’ın yürüttüğü söz konusu bölgesel sıralamada bu yıl Türkiye’den 43 üniversite yer aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sıralamaya giren Türk üniversiteleri arasında 20. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 12. sırada yer aldı. Listede 401+ da yer alan Türk üniversiteleri harf sırasına göre sıralanmıştır.”

Times Higher Education Asia University Rankings 2021 Sıralaması listesinin tamamı için:

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2021/regional-ranking#!/page/0/length/-1/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats

Times Higher Education Asia University Rankings 2021 Sıralama yöntem ve kriterleri hakkında detaylı bilgi için:

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/asia-university-rankings-2021-methodology

 

timbir - birlik haber ajansi