Havadis53

RTÜK Başkanı Şahin, Memleketi Rize’de Vali Baydaş’la Ağaç Dikti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, memleketinde, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ile Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliğine katıldı. Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında, Rize, Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin ve Bayburt’ta fidan dikildi.

RTÜK Başkanı Şahin, Memleketi Rize’de Vali Baydaş’la Ağaç Dikti
245 views
12 Kasım 2023 - 16:32
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI
Altıncı Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşması programı için Rize’de bulunan RTÜK Başkanı Şahin, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’la birlikte, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fener Kampüsü rekreasyon alanında düzenlenen ağaç dikme törenine katılarak, “Benimde memleketime bir dikili ağacım olsun. Buna vesile olan sayın Rize Valimiz Baydaş’a çok teşekkür ediyorum. ” dedi.  Ağaç dikme töreninde konuşan Rize Valisi BAYDAŞ; “Türkiye’nin son yıllarda ağaçlandırma çalışmalarında önemli mesafe kaybettiğine hep birlikte şahidiz. Yeşil cennet ülkemiz, Avrupa’da yeşil alanı en fazla çoğaltan ülkelerin başında gelmektedir. Zaten bölgemizde Rize yeşilin başkenti diyoruz. Yeşilin başkenti olmakla beraber burada da ağaçlandırma çalışmalarını gördüğümüz her alanda gerçekleştiriyoruz. Bu yıl 700 binin üzerinde fidan toprakla buluşacak.” dedi.
Altıncı Yerel Medya Buluşması”na katılmak üzere kente gelen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin ise şimdiye kadar binlerce fidan diktiğini ifade ederek “Yeşil ve güzel memleketimizde dikili bir ağacımın olması bizi ziyadesiyle memnun etti. Ülkemizin her alanda olduğu gibi, yeşille buluşmasında da bundan sonraki süreçte bu tür projeler çoğalarak devam edecektir.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Baydaş, RTÜK Başkanı Şahin ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mete Avcı hep birilikte fidan diktiler.
timbir - birlik haber ajansi