Havadis53

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Kalender’den Özgür Özel’e Kur’an Kursu Tepkisi

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Kalender’den Özgür Özel’e Kur’an Kursu Tepkisi
545 views
02 Ocak 2022 - 16:09

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Kur’an Kursları ile ilgili yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Diyanet’in 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarını eleştirmiş ve “Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet’e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa’ya uygunluğu var.” demişti.

Özel’in tepki çeken bu açıklamalarını kınadığını belirten ve Özel’e tepki gösteren Saadet Partisi (SP) Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, “Kendi iradesini ve aklını kiraya veren birisi ancak bu açıklamada bulunabilir.” dedi.

Kalender, yaptığı açıklamada, “Ana muhalefet partisi grup başkanvekili Özgür Özel çıkıyor çocuklara ahlaki ve manevi değerlerimizin öğretilmesini orta çağ zihniyeti olarak nitelendirip batının dayatma eğitim sistemini medeniyet olarak gösterme eğilimine giriyor. Kendi iradesini ve aklını kiraya veren birisi ancak bu açıklamada bulunabilir. Batıya necasetten temizlenmeyi bile öğretmiş bir medeniyetin evlatları olarak inancımızın, ilmin, bilimin, ahlak ve maneviyatın temsilcisi olan medeniyetimizin, aklını Batı medeniyetine kiraya verenler tarafından ağza alınmasını kınıyorum.” ifadelerine yer verdi.

timbir - birlik haber ajansi