Havadis53

SELDE KAYBOLAN BATUHAN DELİHASAN’IN YAKINLARINDAN GECE YAPILAN ARAMA ÇALIŞMASINA TEPKİ: ALLAH BUNLARIN HESABINI SİZDEN SORSUN

SELDE KAYBOLAN BATUHAN DELİHASAN’IN YAKINLARINDAN GECE YAPILAN ARAMA ÇALIŞMASINA TEPKİ: ALLAH BUNLARIN HESABINI SİZDEN SORSUN
354 views
17 Temmuz 2021 - 23:44

Çarşamba günü Rize’de meydana gelen sel felaketinde Muradiye Beldesinde heyelan nedeniyle kaybolan Batuhan Delihasan’ı arama çalışmaları gece karanlığında devam ediyor.

Meydana gelen sel felaketinin ardından Rize’de kaybolan Batuhan Delihasan’ın yakınları gece karanlığında yapılan arama çalışmalarına tepki gösterdi.

Amcaoğlu Özkan Delihasan gece karanlığında yapılan arama çalışmalarına tepki göstererek İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gece arama yapılırken ışık istediklerini ve Bakan Soylu’nun hallederiz diyerek geçiştirdiğini ifade ederek “canımız yanıyor yetkililer nerede” diyerek karanlıkta yapılan çalışmalara tepki gösterdi.

‘3 GÜNDÜR BELEDİYE BAŞKANINA ULAŞAMIYORUZ’
Özkan Delihasan Muradiye’de meydana gelen sel felaketinin ardından Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya BALCI’ya ulaşamadığını gecenin karanlığında canımızı arıyoruz diyerek yapılan çalışmalara tepki gösterdi. Delihasan “Rize merkez Muradiye köyündeki selde bir kaybımız var. Muradiye Belediye başkanını 3 gündür bizzat kendim Işık, Jenaratör istememe rağmen halen kepçe ışıklarıyla karanlıkta toprağın altında canımızı arıyoruz. Belkide bu karanlıkta yapılan çalışmayla dereye de atmış olabiliriz. Kamyona da atmış olabiliriz. ” diye konuştu.

‘ALLAH BUNLARIN HESABINI SİZDEN SORSUN’
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü ve bakan Soylu’nun elektirik sorununu hallederiz diyerek geçiştirdiğini ifade eden Delihasan “Enkazın altından çıkmıyor, derede yok toprakta yok, deniz de yok. Yetkililer nerede bir kepçe tek başına burada çalışıyor. Yukarıda Allah var. Allah bu yaşadığımız acıları yine sizlere yaşatmasın. Allah bunların hesabını sizden sorsun. O koltuklarda oturup da bizim canımızı böyle yakıyorsunuz. Canımız yanıyor dedik, ışık verin bize dedik. Bir ışık veremediniz bize. İç İşleri Bakanına kadar söyledim, bana dediki hallederiz hallederiz. Halen halledilen birşey yok. ” dedi.

timbir - birlik haber ajansi